| AlexDinTimis a întrebat:

ce mai trebuie sa instalez dupa ce am instalat windows 7?
Jocurile imi merg pe ecran mic si chiar si mario foarte greu! Help me please!

16 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Instaleaza driverul placi video + direct x9c

| AlexDinTimis explică (pentru AlinKun):

Am cam uitat care este ala. nu este cumva nVIDIA, cdul ce l-am primit cand am cumparat compu?

| AlexDinTimis explică (pentru AlinKun):

OK, am incercat sa instalez dar n-am decat pentru vista xi xp drivere. De unde pot sa iau drivere pentru placa video? Am geforce 9500 gt 1gb 128bit

| AlinKun a răspuns (pentru AlexDinTimis):

Si aici pentru windows 7 64 bit
instalazal in functie de ce windows ai pe 32 sau 64 si direct x9c de aicihttp://www.softwarepatch.com/windows/directx.html

| AlexDinTimis explică (pentru AlinKun):

Nu stiu daca pot face update fiindca nu am windows cu licenta ci piratat

| AlexDinTimis explică (pentru AlinKun):

Si eu stiam ca windows 7 isi cauta singur drivere

| AlinKun a răspuns (pentru AlexDinTimis):

Iti da driver universal dar pentru jocuri e varza

| AlinKun a răspuns (pentru AlinKun):

Driverele nu depinde de windows pir@t@t/original deci nu-i problema

| AlexDinTimis explică (pentru AlinKun):

Bine acum fac update-urile

| AlexDinTimis explică (pentru AlinKun):

Nu ma prinde ca ii piratat daca le upgradez?

| AlexDinTimis explică (pentru AlinKun):

Am facut updaturile dar la placa video zice ca s-a instalat cu succes si imi arata aceeasi versiune. Am mai dat odata scan si imi zice ca versiunea este ancient, dupa ce am instalat deja driverul. Ce pot face?

| AlinKun a răspuns (pentru AlexDinTimis):

Nu ii dai update din widows iei special driverul de pe site-ul producatorului

| AlexDinTimis explică (pentru AlinKun):

Si acum imi zici?

| AlexDinTimis explică (pentru AlinKun):

Bine am luat de pe siteul lor. Dar tot pe ecran mic imi merge. desi imi merg ceva mai bine jocurile, tot pe ecran mic ma joc. Simt ca innebunesc! Ce sa fac?

| AlexDinTimis explică (pentru AlinKun):

Iti las idul meu sa vorbim fiindca am nevoie de ajutor mr_shadow2378