| AliceAnnnnna a întrebat:

Nu știu ce sa fac. Am doar 20 de ani și abia știu sa prăjesc niște cartofi și sa fac mancare de dimineata. Am o relație cu un băiat care tot așteaptă sa gătesc, sa ii fac ciorba și habar nu am sa fac așa ceva. De fiecare data când ma duc la el trebuie sa stau sa ii fac ceva de mancare și niciodată nu iese. Ori iese arsa ori nu știu cum și ma face buna de nimic ca fosta lui făcea și nu stiu ce. Fosta lui are 32 nu 20. Vrea sa ii fac musaca zilele astea și nici măcar nu știu cum se face. Eu vreau sa ieșim impreuna, sa ne simțim bine ca orice cuplu nu sa stau numai in bucatarie cum vrea el. Nu înțelege ca nu știu sa gătesc unele chestii ce vrea el, ciorba, lasagna și ce poftește el. De când sunt la el ma trezesc la 9 dimineata și fac curat ca lasa o dezordine de nedescris plus pe jos ce spal și îmi ia vreo 2 ore și el când se trezește o face la 14 după amiaza ca sa îmi scoată ochii ca de ce nu am golit gunoiul. Nu știu ce sa fac, cum învăț sa gătesc sau ce sa fac?
Mi-a scos ochii ca de ce nu rămân insarcinata mai repede ca el vrea peste 4 copii și aia de 32 de ani are 1 copil și ca aia cum e in stare sa facă copil și eu nu? Când și-a dat ultima data drumul in mine avea pretenția de gemeni dar nu sunt mașina de făcut puradei. Nu pot rămâne așa cum vrea el.

37 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pleaca lasa-l, e problema sociala omu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si nu crezi ca e cazul sa iti cauti pe unul care vrea o partenera de viata si nu o menajera?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și cât timp o să îl mai suporți?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu nu inteleg de ce accepti o relatie cu un asemenea "gospodar".
El nu e atent la tine, el isi doreste familie mare, si sotie mai de la tara. Daca tu iti doresti o familie mai restransa, in care sa va si iubiti, renunta la tipul asta. El te vede ca pe un electrocasnic.
Si eu imi doresc o gospodina, dar asta inseamna ca sunt pregatit sa contribui si eu, nu ca ma cak in mijlocul casei, si chem nevasta sa stranga. Iar 4 copii pentru o fata de 20 de ani care abia invata sa gateasca, e exagerat. Asta e in stare sa te lase, daca vei intampina probleme la nastere, si vor aparea ceva restrictii pe viitor. El probabil nu e pregatit sa aiba o familie, e doar un taranoi din ala din varful dealului, care vrea 4 copii ca sa termine fanul si prasitul mai repede.
Nu incerca sa il schimbi, lasa-l.

| Freya1 a răspuns:

De mâncare se poate invata si chiar e ok pentru tine sa sti.Bine,acuma nu e obligatoriu sa înveți sa faci picheturi, dar mâncare obisnuita chiar e bine sa stii. Poti sa iti întrebi mama, sa te uiti pe internet sau pot sa iti dau si eu niste sfaturi si asta nu e o tragedie.
În legătură cu iubitul tău trebuie sa iti pui un semn de intrebare.In primul rand eu cred ca el are nevoie de o sluga in casa nu de o iubita si mai cred ca el nu te iubeste sincer ci te foloseste pentru a fi intr-o competitie cu fosta.Eu nu stiu de ce accepti sa fi mereu comparată, jignită si sa iti coordoneaze altcineva viata.Tie iti place sa stângi mereu dupa o putoare? Sa te faca fabrica de copii doar pentru ca asa are el chef sau pentru ca fosta lui a facut un copil? Tu judeci cand te culci cu el ca ai abia 20 de ani, nu sti sa gătești, sa iti porți de grija, sa te întreți si ca el e o javră? Tu cu omul asta te riști să faci copii și să stai in casa?
Cred ca ar trebui să te mai gândești ce faci cu viata ta până nu nu umpli si tu televizorul cu cazuri de violență si casele de copii cu copii tai.

| SilentRain a răspuns (pentru Freya1):

Bine ar fi daca te-ar asculta ' stai sa vezi ca mai rămâne cu el inca 1 an pe puțin...

| Freya1 a răspuns (pentru SilentRain):

Un an? Poate chiar mai mult.
Pot intelege persoanele ce sunt fraierite si nu isi dau seama din prea multa iubire, dar cand ti se spune in fata anumite lucuri nu stiu de ce te-ai complace sa fi folosit.

| Frank51 a răspuns:

To be honest, si eu stiu sa fac mancare.

| SilentRain a răspuns:

El își bate joc de tine in ultimul hal, de mai stai cu el?
Nu te respecta, ce mai aștepți? Cauta altul

| SG1995 a răspuns:

Dă-i papuci, meargă la "fosta", omul e retard, cât despre problema ta cu gătitul ar trebuie să încerci să te înțelegi, mai ales dacă ești la facultate, gătind economistești o grămadă de bani.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mi-e milă de tine că ești așa prostuță și nu-ți iese trolling-ul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

I-a ieșit, uite ce răspunsuri.

| aumih16 a răspuns:

Normal ca isi bate ala joc de tine! daca te vede asa proasta! te foloseste pe post de menajera! ala isi bate joc de oricine vrea el! ca e smecher! un golan! pai da! tie nu iti trebuie asemenea om! trezeste-te la realitate! pana nu e prea tarziu!

Răspuns utilizator avertizat
| Alverto a răspuns:

Bă tu ori ești troll prost ori ești o fata prea bună, tu nu vezi că te tratează ca pe un câine? Nu puteai să îți găsești pe cineva care sa te iubească, că din cate vad ești frumoasă, pacat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi tu de ce mai stai cu dobitocul ăsta? Nu vezi că te foloseşte pe post de menajeră? Sper că trollezi totuşi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se vede că nu ești deloc implicată în relația voastră, te gândești doar la tine. Oare cum te mai suportă săracul băiat?!

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei sa trimit răspunsul tau direct la admin? Vezi de treaba ta

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Ce probleme îți macină creierașul?

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Un troll 'lipsit de umor, care da evaluări de aiurea, patetic

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Vrei să-ți las numărul unui cabinet psihiatric?

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e cazul, vad ca tu il ști deja laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

E cazul. Nu-l știu, dar caut cu drag pentru o persoana cu probleme sad.

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tot ești atât de amabil, caut te rog si o funie... O poți folosi pe post de colier asta dupa ce o legi la o înălțime considerabila, meci big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Îi fac cadou colieru lu mă-ta!

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu două tigai in cap lu'tacto! Cu drag

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Sunt orfan...

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Se vede happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Ești ultima speță de om...
Nu eram orfan, dar au văzut părinții mei răspunsurile tale și am devenit. Cei drept au văzut și celelalte răspunsuri...

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca aveam un copil ca tine ma sinucideam de mult
Macar eu sunt om, nu specimen ca tine

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Ești un om prost.

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai prost ca tine big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Dacă mai continui să comunic cu tine, posibil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Ai curaj să sufli-n fiolă?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Nu te supara dar tu nu poti face de mancare nici pentru tine, ce sa mai vorbim de altii? Cartofi prajiti? Serios? Sunt baiat dar la 20 ani facem o gramada de ciorbe, supe, prajituri etc. Inteleg ca trebuie sa-ti placa dar nu inteleg cand mori de foame cu alimentele in frigider. Am mai vazut persoane de 21-24 de ani care nu isi pot face singure de mancare. Tu stai cu alimentele in frigider si dintre toate alegi cartofii prajiti?
2. Ala nu te merita si isi bate joc de tine. Nu zic de faza cu mancarea cat de faptul ca iti impune sa faci copii. Cum de il mai suporti? Iti pierzi vremea cu tipi insensibili si egoisti. Niste smecheri. As zice mai multe.
Deci invata sa gatesti pentru tine. Sa nu mananci numai prajeti pentru ca iti strici stomacul, mancarea trebuie diversificata. Mai bagi o ciorba, o supa, un cartof piure. O prajitura la desert.
Apoi lasa tentativa aia de iubit care isi bate joc de tine. Daca tot stai langa el in ciuda tuturor vorbelor inseamna ca va meritati unul pe altul. Nu vad alta explicatie.

| Jus7t a răspuns:

Nu mai e necesar în 2020 să știi să gătești pentru alții, dar trebuie să înveți pentru tine, nu?
Cred că ești cam prostuță sau vreun troll, nu ești sănătoasă măi fetiță.
Tipul te tratează ca pe o menajeră prostituată și incubator în același timp și tu vrei să ai copii cu el.
Mergi te rog la un psiholog să îți rezolvi problemele.

| Littledoctor26 a răspuns:

Buna! Situatia nu e in regula. Esti foarte tanara, nu incerca sa sari niste pasi importanti in viata. Mai bine pune-ti ordine in ganduri, vezi daca se poate schimba(ceea ce e greu de crezut), iar daca nu poate, fa-ti curaj si pune punct. Esti extrem de tanara, poate nici nu ti-ai trait suficient adolescenta. Este clar ca nu esti pregatita pentru asta si nici nu are rost sa iti risipesti viata fiind sclava cuiva. Cat despre gatit, uita-te la tutorialele Jamilei pe Youtube, iti va iesi totul delicios daca faci pas cu pas de acolo. Dar inveti sa gatesti in primul rand pentru tine, nu pentru altii. De curatenie ar trebui sa va ocupati amandoi, nu doar tu. Cat despre copii, nu cred ca ai maturitatea necesara inca. Traieste-ti viata, oricat l-ai iubi, meriti un om care sa te accepte fix asa cum esti. Pentru ca asa cum esti, esti minunata! Gaseste-ti o preocupare si lasa-l, e o persoana toxica pentru tine!