| magonel a întrebat:

Nu stiu cum pot elimina vopseaua de pe cada Nu este din fonta
Am incercat si cu diluant sau chiar acetona. Ce as putea sa mai folosesc. Vopseaua deja s-a cam intarit

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Cred ca cel mai bine ai putea sa rezolvi problema folosind o lama de ras, in acelasi timp dai cu un sprei deodorant, pulvarizand zona respectiva si totul va fi ok.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

E o solutie pentru curatat oarecum asemanatoare cu diluantul. Oricum se duce deja cam greu, probabil trebuie sa zgarii vopseaua cu un cutit, imediat ce freci un pic petele cu o carpa cu diluant si perie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu benzina ai incercat?winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna la white briliant ei sunt experti in reconditionare curatare cazi si cere un sfat sunt sigur ca te vor intruma eu am avut o problema asemanatoare si mi-au explicat ce este de facut (nu costa nimic ) www.whitebriliant.ro. Decat sa strici mai bine intrebi.