| Ionutz a întrebat:

Nu stiu d'astea! Ce ziceti despre akeasta replica?

Răspuns Câştigător
| Lluvia a răspuns:

Poi
un om incult, cu cateva problme mintale(nu e vina lui ca s-a nascut asa ) sh de care rade toata lumeastraight face
dc? dc se coboara la nivelul lui?
pentru ca nici ei nu sunt mai presus
cei care rad de asemenea pers sunt c u mult mai prejos ca aceasta
sh a ajuns "vedeta" asa peste noapte. dc? pk ca romanii nostri nu pot mai mult.
dc nu incearca sa ii spijine pe cei culti, fara ajutor material sa isi indeplineasca visele? acelasi rasp: ca asa sunt romanii nostri...
fara cuvinte oh go on

8 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Un baiat incult si prietenul lui bolnav nu sunt de vina pentru ceea ce a ajuns Romania astazi.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"Nu ştiu d'astea" e o replică, dincolo de conotaţia ei de acum din cauza filmuleţului cu nemţeanul respectiv, corectă din punct de vedere gramatical.
"ziceti" şi "akeasta", pe de altă parte, ca de altfel şi "cateva", "s-a", "sh", "care" şi celelalte, sunt dovadă de incultură mai mare decât a celui ce-a lansat această replică.
Salut.

| AndaWest a răspuns:

E o tampenie mare cat casa, nu mi se pare nimic amuzant si a devenit enervant sa auzi peste tot si altii sa se sparga de ras si u sa staistraight face

| LoLo a răspuns:

Pfff, am in clasa o colega care intr`una spune replica asta, faza este ca nu o spune pe un ton normal...ci incepe sa tipe la ore spunand replica asta, sa fac ca o descreieratastraight face si incepe sa devina enervantaangry
In fineoh go on
ce parerea am despre replica?
ma dispera doar cand o aud, e enervanta, mai ales cand imi aud colega cum tipa prin clasastraight face

| WestSid3 a răspuns:

Să-ţi zic ce cred eu despre asta?
"Nu ştiu din astea!". În toate şcolile se aude vestita replică. Şi ce vor elevii să dovedească cu chestia asta? raised eyebrows
Aşa o să se tot audă până alţii o să scoată altă "perlă", iar apoi o să se continue cu aceea. Spre exemplu, a apărut "Doi cai frumoşi". Bun, am vazut-o, totul în regulă. Toată ziua, prin şcoli numai asta se auzea, apoi a apărut "Nu ştiu din astea" şi, cu siguranţă vor mai urma.
Îţi spun, cu asta nu se dă dovadă de cultură.

| FaraNume_7993 a răspuns:

Pe mine a inceput sa ma enerveze!happy
Ca toata lumea numai 'Nu stiu d'astea' spun acumlaughing
Numai asta au in cap acumlaughing

| Simona a răspuns:

Pentru mine, a devenit extrem de enervanta...toti doar asta au in cap...

| deea_5723 a răspuns:

Incepe sa devina agasanta...