| andymarie a întrebat:

Nu vi se pare un pic cam deplasat ca o persoana mult mai tanara decat alta sa i se adreseze cu "tu" desi nu o cunoaste si nici nu stie cine este?

Răspuns Câştigător
| George1347 a răspuns:

Lipsa de respect, lipsa celor 7 ani de-acasa. In fond nu ne costa nimic sa zicem un dumneavoastra.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E lipsa de educatie.

| Dariusuu a răspuns:

Lipsă de respect și cu asta am spus tot.

Răspuns utilizator avertizat
| MLorand78 a răspuns:

Mai usor cu atata politete pana la urma nici lui Dumnezeu nu ne adresam cu ''dumneavoastra'', ''dumneata'' etc. Si nu cunosc o alta tara in care sa existe pronume de politete in afara de Romania.

| popescudorinel a răspuns:

ba da...foarte deplasat

Întrebări recente