| anonim_4396 a întrebat:

"O casatorie buna este aceea dintre o nevasta oarba si un sot surd. – Michel de Montaigne"
Realitate, nu?

Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Da, nevasta sa fie oarba ca sa nu vada mitocaniile sotului si sotul surd ca sa nu auda cum il,, trece Dunarea"! Armonie, nu?

2 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Tu esti o curiozitate pe TPU...eu nu pot comenta asa ceva chiar daca este scris de "Montaigne"...cine stie prin ce trauma a trecut acesta in timpul casatoriei sale, daca a fost casatorit, de s-a exprimat astfel, dar intrebarea care urmeaza este, ce copil ar rezulta din unirea acestei perechi, cred ca asa si-ar fi dorit el sa fie lumea oarba, surda si de ce nu, tacuta...vai, vai, vai...asta cu tacerea a ocolit-o, mare pisicher...

| anaid a răspuns:

Asta e o gluma nu?raised eyebrows