| KoreaJapan a întrebat:

O intrebare pentru cei ce au urmarit odata Detectiv Conan. Citeam de curand pe internet, cateva ficuri si, accidental, am dat peste un site despre animax. In acel site erau numele unor anime-uri, iar in dreapta fiecaruia cate episoade au fost difuzate si cate sunt, de fapt + alaturi de ele,, complet";,, incomplet" si, ceea ce m-a enervat foarte tare, ceva ce se afla alaturi de Detectiv Conan,, abandonat". Acolo am aflat ca au fost difuzate 52 de episoade din 549. As dori sa intreb cine nu este de acord cu acest lucru si anume ABANDONAT.

Răspuns Câştigător
| Karashi a răspuns:

Nici eu nu sunt de acord cu asta. Mie desi nu ma incanta asa de mult animeul, nu il dispretuiam indeajuns incat sal numesc ''abandonat''. Acest cuvant e derajant pentru mine in privinta la orice anime!
Daca ar fi folorit un alt cuvant inlocuitor ar fi fost mai bine!
Dar priveste altfel lucrurile! Animeul este ''abandonat'' deoarece producatorii animax au fost ''lenesi'' si nau avut chef sal posteze!
Uite ce e daca vrei sa vezi animeul asta, vezic a e aici: http://desene-animate.rascuplans.ro/
Sper ca tiam ridicat putin moralul^_^

1 răspuns:
| NOFBD a răspuns:

Prin abandonat se refera la faptl ca nu se ocupa nimeni de traducerea lui in continuare animeul avant la ora actuala 731 de episoade si inca continua...este cel mai lung anime cu grafica buna din toate timpurile. Seria este in refacere de la 0 pe www.deseneanimeonline.ro siteul care se ocupa de cele mai multe animeuri mangauri si desene in romana. Poate sa fie abandonat la tv ca nu conteaza, eu il voi face conan pe tot, netul este acum la putere si va fi mereu