| Roxata a întrebat:

O reclama pro si contra logicii. Aveti vreo idee?

4 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Pro logica:Recomandam fiecarui baiat sa cumpere o pudra MaxFactory fiindca fiecare fiu are o mama.
Contra:Nu garantam de viata a o multime de trecatori ucisi pana acum.

| Psihoyounger a răspuns:

Uite un banc citit de mine într-o revistă anul trecut: Un student ia nota 4 la examenul de Logică si îi propune profesorului:
- Daca vă pun o întrebare logică şi nu-mi puteţi răspunde, îmi mariţi nota la 9?
- Profesorul: Da.
- Ce este ilogic dar legal, logic dar ilegal şi în acelaşi timp şi ilogic şi ilegal?

Se gandeste profesorul... nu stie, şi îi pune elevului 9 în catalog.

Studentul răspunde:
- Dumeavoastră aveţi 60 de ani şi sunteţi căsătorit cu una de 24 - este ilogic dar legal. laughing

Soţia dumneavoastră are un amant de vârsta ei - este logic dar ilegal.

Şi dumneavoastră tocmai îi măriţi nota amantului soţiei - este si ilogic si ilegal. laughing

Psihoyounger

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zboara puiule zboara. N-o mai stii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu