| Superior a întrebat:

O sa plec in Spania, pe 18 iunie, si cu ce sa merg?
Cu autocarul sau cu avionul?
Autocarul dureaza 3 zile, avionul 3 ore,si nu stiu. Cu autocarul ma simt sigur, dar cu avionul mi-e frica sa cad cu el. Pareri?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Superior explică (pentru KiwibibiIa):

Intra o pasare intr-un motor, papa milionu de dolari si vietile a 200 de oameni.

| Clorox a răspuns:

Avionul este mai sigur.

Răspuns utilizator avertizat
| Superior explică (pentru KiwibibiIa):

Din masina mai scapi, chiar nu inteleg cum mor totusi oamenii in accidente. http://www.crimetime.ro/.......html,sunt curios cum au murit oameni in masina aia, ca distrugerea nu a ajuns pana la scaunele lor, doar a distrus botul unui M46 de vis.

| Drimmero a răspuns (pentru Superior):

Depinde de viteza, depinde cum sunt lovite masinile,, de circumstante, in majoritatea cazurilor viteza este respunzatoare de intesitatea impactului, mai conteaza si detaliile intr-un accident, cum ar fi modelul unei masini, daca este un model nou are automat tabla mai tare, e mai rezistenta in caz de impact, fata de una care e model mai vechi cu 20 de ani, acolo doar ii dai un pumn si intri cu totul in masina, dar sa mai vina unul in tine cu 100+ si sa te loveasca frontal.

| Fatamuntilor a răspuns:

Exista riscuri si cand iesi din cada.Aluneci pe gresia uda si te poti lovi
Sau calci intr-o gropita si itit sucesti piciorul
Sau da un dement peste tine cand treci strada.
Ideal ar fi sa alegi varianta cea mai comoda, avionul.
Nu cad avioanele asa usorrolling on the floor