| robert87 a întrebat:

Oameni buni, nu v-ati saturat sa tot fiti criticati de unii care se cred "culti"? Oare nu este mult mai important sa ne vedem de vietile noastre, gen, cum ne imbracam, cu e fel de anturaj avem, daca sa fumam sau nu cannabis!? Va rog nu mai criticati, cine e de acord cu mine?

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Accept extrem de usor critica daca e vorba de persoana cam...batute de soarta, sa ma exprim decent.Ma doare in basca de parerea lor.Cand vine vorba de parinti, profesori, situatia se schimba

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Atunci, poate ca incultii si agramatii isi vor face o autocritica foarte constructiva, vor propune masuri si isi vor turna cenusa-n cap. Ce vrei tu e un fel de intoarcere la comunismul in care trebuia sa taci si sa inghiti toate ineptiile, pentru simplul motiv ca veneau de la cine stie ce sef, sefutz sau sefulet.

| Flav a răspuns:

Ok, Ombladon.

| Ascendent a răspuns:

Consider că criticarea unei persoane reprezintă o modalitate de a determina persoana respectivă să se schimbe în bine. Încă nu a apărut legea care să interzică criticile. De ce sa nu criticăm, dacă considerăm că suntem în măsura să facem acest lucru (bineînțeles, în anumite cazuri)?

Ascendent

| weeds a răspuns:

Poate nu se cred, ci sunt! Te-ai gandit la asta?

| robert87 explică:

Tot ce vreau e sa fiu lasat in pace ce *** intereseaza pe altcineva cum ma imbrac eu sau ce fumez? Habar nu ai sa faci diferenta dintr-e libera exprimare si a critica