| Lovelypeaches100 a întrebat:

Oamenilor chiar le place cafeaua? De cate ori am vazut la colegi de clasa ca beau cafea si eram intrigat sa gust, imi venea sa vars, are un gust foarte naspa. Oare beau pentru ca vor sa para smecheri?

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Cei care consuma cafea au o placere fata de aceasta, altfel nu prea ar consuma. Fiecare stie ce bea, iar daca tu esti curios, nu ai decat sa afli singur, ca noi nu o putem face in locul tau.

| Sofer a răspuns:

Eu beau cafea nu ca să par smecher dar e o necesitate ca să pot sa îmi revin suficient după ce ma trezesc și da pot sa îmi desfășor activitățile zilnice.

| goguPatent a răspuns:

3 pe zi beau. Doar pentru gust.

| RKBlue a răspuns:

Nu.
Cateva miliarde de oameni vor doar sa para cool.
Gigel care se trezeste la 6 dimineata ca sa mearga la 7 la servici chiar vrea sa para smecher in fata pisicii lui.De asta bea cafea.
Cafeaua e buna daca iti place.E buna daca o prepari.
Mie imi place cafeaua naturala cu lapte si zahar.Nimic mai bun
(poate doar ciocolata calda laughing )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da le place si pentru majoritatea oameniilor e o necesitate aproape ca un drog. Cand esti foarte tanar palpilele gustative sunt inca in dezvoltate, o sa vezi cand mai cresti un pic.
Cafeaua e energie.
Acum savurez o cafea 3in1

| Michaeel a răspuns:

Cafeau e buna,dupa parerea mea, depinde si cum ti-o faci. Unii isi pun zahar, alti o beau amara, alti isi pun lapte, pe scurt sunt multe feluri in care poti face o cafea.Incearca sa iti faci acasa, din aia la plic cu apa sau la aparat, poate gasesti un mod sa iti placa.

Copii in ziua de azi beau cafea doar ca sa para smecheri, ce cauta un minor band cofeina cand iti afecteaza corpul.E ca si cum ai bea o bere cu alcool.Adultii beau cafea pentru a le aduce energie si pentru ''ai trezi'', de asta unii o beau dimineata, si din moment ce tu cand inca esti copil sau adolescent si ai energia necesara de ce sa iti distrugi sanatatea de pe acum band cofeina?