| UNEXPERTINCEPATOR a întrebat:

Oare care este distanța maximă în metri, de unde poate să vadă o persoană care nu are nicio problemă oftalmologică un număr de mașină.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

50 m.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Depinde de la caz la caz, aici nu luam in calcul persoane cu afectiuni ale ochilor, ci persoane perfect sanatoase.
Nu o sa iti vina sa crezi dar nu toti suntem la fel, cum au facut colegii de pe TPU este cred corect dar la modul general!
Insa in mod particular sunt cu siguranta persoane care au reale abilitati, deci cred ca ar putea sa vada un nr. de inmatriculare si peste acesti 50 de metri pe care i-au descris colegii nostri, ca fiind un etalon!

Pe ce ma bazez? stiti ca un sniper a reusit sa nimereasca o tinta aflata la peste 2 km?
Ei bine sunt curios cati sniperi profesionisti cu acelasi echipament si in aceleasi conditii ar fi reusita asta!

De aceea am spus ca modul general este una si modul particular care cuprinde doar persoane cu abilitati peste ceilalalti oameni, este alta!

| StoicAnalysis a răspuns:

Undeva la maxim 50-60 de metri

| adryang78 a răspuns:

Problemele oftalmologice sunt una, acuitatea vizuală, alta. happy
Două sau mai multe persoane, chiar dacă nu au niciun fel de probleme medicale, e foarte probabil să nu aibă aceeași acuitate vizuală.
Dar, totuși, o distanță medie pentru ce întrebi tu bănuiesc că ar fi undeva între 40 și 50 de metri.