| ubyta a întrebat:

Oare de ce sunt unii oameni atat de rai?
Am vazut si pe aici, cei care raspund aiurea, in bataie de joc la intrebari.Nu e frumos.

Răspuns Câştigător
| JesterRO a răspuns:

Oricum, eu am dat un exemplu mai dur... Oamenii sunt rai pentru ca asa le-a intrat in sange de mici si ulterior a inceput sa le placa sau sa fie obisnuiti cu regimul respectiv...Problema e cum se desteapta? Unii cu aceeasi moneda, altii prin terapii intensive, altii cu ajutorul unei tragedii, altii cu o fapta buna... unii niciodata.

14 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Din pacate, unii o cauta cu lumanarea prin intrebarile pe care le pun. Asa ca, e tare greu sa te abtii.
Dar, normal ca, atunci cand intrebarea e serioasa, e pura rautate sa raspunzi in doi peri.

| monyk a răspuns:

Buna, da ai dreptate, unii oamenii chiar sunt rai, sau vor sa para, insa aici pe site unii sunt glumeti si uneori ironici, dar nu trebuie basgati in seama cei care iti displac, rautate exista de cand e lumea...

| Ana a răspuns:

Ai dreptate, daca atat ii duce capul p unii, si decat sa raspunda in bataie d joc sau la misto mai bine nu baga d seama intrebare si trece peste ea
acum sa vezi ce sar in capul meu laughing oriqum cine se simte normal k comenteazawinking

| Dan a răspuns:

In lume sunt doua categorii de oameni, buni si rai. Cei buni sufera de pe urma celor rai. Tu in ce categorie esti?

luciana
| luciana a răspuns:

Este f. greu sa fi serios si sa tratezi la fel intrebarea. Sunt atatia care nu acorda seriozitatea necesara raspunsului deoarece cei care o pun se pare ca sunt si tineri si unii o pun in batjosura sau raspund la fel... Cred ca trebuie sa ii respectam, sa le raspundem sincer, civilizat, pentru. ca numai asa ii facem sa fie si ei mai atenti la cum pun intrebarea si cum si raspund .Trebuie sa fim mai indulenti, mai toleranti, mai buni si sa ii intelegem sa le acordam mai multe sanse si sa pretuim pe cel aproape de noi. Lucien.

| JustMeFlory a răspuns:

Da, asa e! Nu e deloc frumos! Dar cine suntem noi sa ne luam de ei? Avem puterea sa ii schimbam in bine? Nu prea!
Ehhh, roata sa stii ca tot se intoarce la un moment dat, si vor avea si ei de suferit!oh go on

| AndutzaAndu a răspuns:

Da, sunt astfel de oameni care sunt rautaciosi, dar poate unele persoane pun intr stupide(imi cer scuze, nu vreau sa jignesc pe nimeni), dar poate de-aia raspund ironic, dar rautate exista de la adam si eva incoace...asa ca nu-i baga in seama... sfatul meu

| alexdop21 a răspuns:

Stii pana la urma raspunzi in functie de intrebare, de cat de stupida ti se pare, si de cat de prost dispus esti, dar daca faci din asta un obicei e destul de naspa!
Intradevar sunt niste intrebari destul de enervante, si carora le-am raspuns si eu in doi peri asa, dar niciodata nu cred ca mi-am batut joc de cineva care chiar avea nevoie cu adevarat de ajutor, nu doar de id-ul vreunei vedete.

| antonius74 a răspuns:

Cum zice si monyk16, unele raspunsuri par rautacioase, dar sunt de fapt mai mult ironice thinking, depinde de cum priveste fiecare. in general, incearca sa-i ignori, altceva nu prea ai ce face.

| JesterRO a răspuns:

Filosofia mea e ca totul depinde de circumstantehappy Adica daca unul a trait prin preajma unor parinti betivi sau batausi si isi gasea refugiul in bagabonteala fara sa traiasca si alte experiente, ajunge un hot, criminal(de ce nu?), un fel de microb pentru totitongue
Dar nu toti sunt asa...pentru ca, dupa cum spuneam, totul depinde de circumstante..asta inseamna ca unii nu au avut parinti idioti dar au trait printre bagabonti, asta inseamna ca sunt doar "microbi pentru societate" cum s-ar zice.

| faranume a răspuns:

Eu nu am raaspuns la misto pana acum...
Da...site-ul a luat-o raznaoh go on

Cand se va remedia problema?!

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Dar la unele intrebari mi-a venit o gluma buna in cap...si aia si-o cautau cu lumanarea si eu vb. ce am de vorbai si nu ma deranjeaza sa fiu banat daca mi-am spus parerea/!

| metonst54 a răspuns:

Tocmai de asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca,ei vor sa aiba ce ea ce na-u. Tind la ceva dar nu stiu la ce.Adica la nimic si ramin in urma. Faptul care ii inrautateste