| anonim_4396 a întrebat:

Oare s-au invatat prea mult fetele din ziua de azi sa fie pupate in dos de toti punincuristi/ afemeiati fara caracter, ca atunci cand nu esti de acord cu ele esti imediat catalogat nesimtit sau misogin?
Stiu ca misogin nu are legatura cu asta dar nu am pretentii de la niste oameni cu iq de maimuta sa inteleaga ce inseamna cuvantul acela, de aceea in zilele noastre e folosit foarte des.

18 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Treci peste frustrări de genul ăsta, treci nepăsător.

| KodrutZ a răspuns:

Ete nah, le-a intrat feminismul in c&r si toate viseaza numai rahaturi. Uite de aia ne intoarcem incet in epoca de piatra. Feministele fac cariera si alte rahaturi pina ce isi dau seama ca au ajuns la menopauza, in timp ce alea care habar nu au ce e aia misoginism sau feminism toarna turme de plozi.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cam multe intrebari misogine,nu crezi?
Daca ai fost dezamagit de o fata, asta nu insemna ca toate sunt la fel!
Cu cat o fata inainteza in varsta, si mai ales are responsabilitatea unei familii, copii un sot, mai lasa de la ea.
In plus femeia munceste mai mult ca un barbat.Pe langa servicul,spala,face mancare, supravegheza copiii, face menajul, munci care nu sunt platite.
Se vrea egalitate dintre barbati si femei, dar tind sa cred ca balanta se inclina in favoarea barbatilor.

| Drolja a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Femeile mai fac și oral soților, deci e clar că balanța se înclină în favoarea bărbaților.

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Nu mi-a facut nici o fata nimic laughing. am o prietena deci nu sunt "misogin", dar am multe taraturi la munca care se cred marete doar pentru ca au vagin intre picioare si cand ai o mentalitatea diferita de a lor te fac nesimtit sau altele. eu oricum vorbeam de pitipoancele astea pana in 20 de ani nu de femei adevarate. nu prea stiu la ce mi-ati scris toata povestea asta, de parca eu nu stiu asta. am o mama care a dus in spate 3 copii, nu e ca nu stiu importanta unei femei sau cat poate sa munceasca una, dar nu se compara 10000 de taraturi cum am la munca cu o femeie ca mama. macar de ar fi pe sfert cat a fost ea si inca e. asa ca la "misogin" nu prea mi-ati nimerit. nu imi place prostia

| Doub a răspuns:

Cine te-a suparat?thinking

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

laughing cand cineva spune ceva de rau despre genul vostru trebuie neaparat ca e suparat? mai bine raspunde la intrebare

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie imi place sa am polemici cu cei din jurul meu. Daca persoana de langa mine ar fi mereu de acord cu mine, m-as plictisi. Asa e mai palpitant.big grin

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

"Daca persoana de langa mine ar fi mereu de acord cu mine, m-as plictisi" mda, pentru ca iti place sa fii pupata in dos de toti, si chiar daca faci glume tampite sa rada toti la ele. dar cum am zis mereu, esti diferita de toate fetele astea care mari destepte etc etc, dar ce sa le faci.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt diferita.smugsmug

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu stiu sa iti zic, pe mine nu ma deranjeaza daca sunt contrazisa, atat timp cat barbatul are argumente bune, este calm si nu simte nevoia sa se arate superior. Bine eu sunt un pic mai rationala decat multe fete, cred insa ca fetele sunt un pic mai emotive, iau totul personal si devin defensive, de aici atitudinea pe care ai mentionat-o si tu in intrebare.

| RareşTPUro a răspuns:

Generatia fetelor din ziua de astazi, cam da... Dar le cam multumeste doar daca sunt platite pe urma... Multe au ajuns materialiste inca de la 14 ani in colo, asta e. Unele fete nu merita respectate ca o adevarata fata, asa cum era prin anii 80-95. Pe atunci stia si femeia sa accepte si era multumita cu orice. Acum vor bijuterii, telefoane de fite din banii iubitilor sau parintilor si nici nu au bunul simt de a avea obraz cu iubitul sau parintele, iPhone 6/6 plus si peste cateva saptamani, du-te ma in *** ca nu mai esti bun de nimic. Generatia asta nu mai este ce a fost si se strica pe zi ce trece tot mai tare.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te pomenesti ca barbatii nu fac laughing. hai nu fi ipocrita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu stii ce are vrea sa spuna acele 2 litere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu fac? cine stie peste cine ai dat tu. cam prostesc sa generalizezi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu toate s-au invatat.
E frumos sa ii mai spui unei fete, ocazional, ce frumos ii sta parul sau ce eleganta este, dar nu sa o ti "langa" cu complimentele ca arati a prosti cu totii.

" ca atunci cand nu esti de acord cu ele esti imediat catalogat nesimtit sau misogin?" - Vorba lui Doub, daca cel de langa mine este perfect de acord cu ce spun eu, m-as plictisi.