| lucruriinteresante a întrebat:

Oare Vladimir Putin o avea inteligenta emotionala?

6 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Daca ai inteligenta emotionala nu vrei in politica nicaieri, toti presedintii nu prea au inteligenta emotionala ca fac rau oamenilor de rand.
Nu doar Putin. Ca si ala de conducea SUA si a intrat in Irak e monstru, si altii. Au mintit ca are Sadam arme chimice, si dupa ai au zis ca n-au gasit, deci stiau dinainte ca n-au.
A intrat ca nu a mai facut Sadam ca ei, cand tot ei ii inarmau pentru razboiul cu Iran, ca avea SUA interes sa se intample asta.

Vietnam si alte cazuri, ce cautau ei acolo nu stiu, ca era bataia intre comunisti si capitalisti, era la ei acolo, nu aveai ce cauta acolo.
In Libia la fel.

Franta, Anglia, Germania, SUA au avut colonii peste tot, adica au intrat peste aia cu forta sa-i sclaveasca si sa le ia tot, si astia erau monstri.

SUA a luat etnicii japonezi cu cetatenie SUA si i-a bagat in lagar ca Hitler, de parca erau ei vinovati ca mai marii japoniei au vrut razboi in 41.
Hitler la fel, deci?

Sadam ataca Iranul in 80 aiurea, nimeni nu s-a bagat, i-a dur in basca ca moare lume.

Macron ce vrea sa faca? Sa trimita trupe NATO in Ukraina ca rusu sa faca razboi pe aici, nu ne potolim.
Kim Jong Un isi bate joc de ai lui.

Toti is la fel. Nu stiu de ce il vedem doar pe Putin.

| lucruriinteresante explică (pentru Mosotti):

Pai si esti sigur ca inteligenta emotionala automat te face sa nu faci astea? sunt psihologi care au inteligenta emotionala si tot manipuleaza si 2 oare exista presedinti care au avut copii cu schizofrenie? sau orice alta boala mentala?

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Felicitari pentru raspuns

| Mosotti a răspuns (pentru lucruriinteresante):

Empatia mai mult face sa nu faci prostii. Inteligenta emotionala doar te face sa intelegi ce si cum.

Nu stim daca presedinti au avut copii cu schizo, nu se spune asta.

| Simpatic a răspuns:

Eu o numesc simplu >> empatie si el sigur nu are asa ceva! un monstru!

| LisaJulie a răspuns:

El crede ca își apară țara! Toate marile puteri au tendințe expansioniste! Așa este de cand lumea și pământul! Așa este și China și SUA în unele cazuri!