| anonim_4396 a întrebat:

Obisnuiti sa va faceti semnul crucii atunci cand treceti pe langa o biserica?

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Da.Si e important ca daca te obosesti sa il faci macar sa fie corect si nu in stilul "dat dupa muste". Decat asa mai bine deloc. Ori iti "pierzi"10 secunde sa il faci corect ori mai bine zici "Doamne ajuta" si mergi mai departe

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, aproape intotdeauna.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Da! Care este problema? Cu o singura conditie ca biserica pe care o intalnesc sa fie ortodoxa.

| oz a răspuns:

Nu

| costyn162 a răspuns:

Eu unul de fiecare data cand trec pe langa o Biserica sau o icoana sau orice legat de Dumnezeu obisnuiesc sa fac semnul crucii...
Asa am fost educat de mic...

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Da daca trec de 10 ori de fiecare data fac asta

| DonGiovanni a răspuns:

Da... dar nu mereu uneori uit tongue

| clawss a răspuns:

Obinuiam, dar mam dezvatat, dar totusi eu cred ca e bine sa te inchini

| mcrenma a răspuns:

Da. Dar nu de fiecare data.

| ايرينا a răspuns:

Doar la bisericile pe care le stiu. tu obisnuiesti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu obisnuiesti?