| anonim_4396 a întrebat:

Omg :O cati studenti au picat bac-ul! :o voi ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Cel mai rău bac din istorie? Cel mai serios bac din istorie!

Din pricina măsurilor severe de securitate s-a arătat adevărata față a tineretului din România. Mie mi se pare foarte corect că s-a procedat așa. Pe când la evaluarea națională sunt 10-15 cu aceeași medie de admitere pentru că frauda a fost imensă, măcar la bac s-a ținut cont și fiecare a arătat dacă este capabil sau nu. Sincer nu sunt uimit de rezultate, haideți frate, deja imaginea generală a liceeanului român este un băiat jegos de cartier cu căștile cu puya sau manele în urechi, plin de pierce-uri, cu un limbaj atât de colorat și corigent la 10 materii. Măcar acum a aflat toată lumea că asta ne e generația de rahat. straight face

Baftă

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Da, si eu am fost uimita cand am auzit la radio...Dar sincer ma asteptam.In vremurile astea, totul e posibil,mai ales daca este vorba despre un lucru rau. Dar, oricum, e viitorul lor, daca ei nu isi dau seama cat de importanta este scoala, problema lor.Nici eu nu sunt vreo tocilara, chiar deloc, dar cand trebuie sa invat,invat, doar este vorba de viitorul meu si dupa cativa ani, cand vei regreta ca nu ai invatat, nu mai poti da timpul inapoi.

| Dumnezău a răspuns:

Nu exista studenti care sa pice bacul, what my duck! Cred ca si tu o sa te numeri printre cei ce vor pica daca spui ca studentii dau BAC-ul.Parerea mea e ca in fiecare an, fara exceotie, e din ce in ce mai rau.Si pe mine m-au speriat putin rezultatele de anul asta.Dar nu e nici vina sistemului, nici a profilor, ci exclusiv a elevilor. Daca la 8 dimineata gasesti sleahta la fumat,bagat, scos si cafeluta+un chiul de la romana sau info zilnic, e clar ce se va intampla la BAC.Licee pline de cocalari, pitipoance, fite si curve! Asa ne trebuie.Eu,personal,dupa ce o sa iau BAC-ul, ma duc si cu dracu' in Germania sa nu-i vad pe copiii celor ce acum sunt cocalarii de prima clasa ai tarii.

Cred ca in 2014, cand o sa dau eu BAC-ul, promovabilitatea o sa fie de sub 30 % la cat pret se pune in tara noastra pe prostie si incultura in forma ei pura.