| anonim_4396 a întrebat:

Omul poate influenta prin gand si sugestie actiunile unui seaman?

9 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Sunt multe posibilităţi şi manifestări ale creierului uman care sunt mai puţin cunoscute de către neiniţiaţi, printre altele şi serviciile secrete se ocupă de acesete manifestări printre care amintim : hipnoza, telechinezia, telepatia etc.

| Arthur a răspuns:

Da @traiane - Halo, m-am sculat. rolling on the floor

| Vizitiul a răspuns:

Da! Pot fi influentati negativ sau pozitiv. Doar cei nepregatiti se lasa influentati, cei nesiguri pe sine.

mira
| mira a răspuns:

Dupa unele ipoteze care tin de paranormal s-ar putea sa existe influente prin gand, minime totusi.Sugestia este insa mult mai explicita, ea poate fi exprimata verbal sau nonverbal.De exemplu, in calitate de consilier ii poti sugera unui om important o anumita masura si el, dupa o vreme, trece la aplicarea ei convins fiind ca a izvorat din propria lui minte.

| Hombre a răspuns:

Prin sugestie da insa prin gand ma indoiesc.

| BeT a răspuns:

Daaaaaaaaaaaaaa.

| BeT a răspuns:

Hola@BitterSweet, te-ai trezit amice?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Primii oameni oare cum s-au inteles?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma refeream la sugestionarea telepatica, dar se pare ca nu sunt suficiente cunostinte.