| Mirceainteleptul a întrebat:

Or sa iasa politistii, pompierii si jandarmii la pensie dupa 50 ani, mai exact la 55? salariu bun,pensie buna,toata lumea vrea la jandarmi si armata si toata lumea intra de ce? pentru ca se intra usor si iei beneficii de nu le poti duce acasa, dar am vazut ca mai pleaca lumea din armata din cauza salariilor dar si acolo ca soldat iei 3600lei la inceput, la multe din joburi incepi cu 2000 si la joburi bune gen profesor iei abia 3000la inceput cam aici si ca soldat fara bac iei 3600, iar ca subofiter 1000de euro,barosanilor, 1000de euro.

6 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Vad ca ai ceva frustrari legate de asta, e de inteles.
Munceste pentru tine daca vrei si nu mai contribui cu nimic la stat.
Banii tine-i doar cash si dupa o da fi mai bine.
As recomanda la toti sa faca asta!

| Cosmin86 a răspuns:

Si 1000 de euro ti se pare mult? Mult e de la 3-4000 de euro in sus.

| Drimmero a răspuns:

Nu stiu unde ai auzit ca se intra usor in politie, armata etc. Cred ca nu stii ce probe sportive greu de trecut ai acolo. Am prieteni care s-au chinuit destul sa intre in politie, unii au intrat, altii au renuntat. Daca ai pile intri usor oriunde, traim in Romania, insa nu toti au pile.
Si tu compari responsabilitatea unui soldat cu niste joburi unde viata nu ii e pusa in pericol, ala in caz de razboi e in linia intai sa ne apere c00rul mie, tie, altora, e de inteles de ce au salarii ceva mai mari. Posturile bune de la buget sunt banoase, mult mai banoase decat astea de la privat.

| NarcisEu a răspuns (pentru Drimmero):

Drimmero, scuza- ma ca ma bag in discutie,eu ti-am vazut unele raspunsuri si te consider baiat destept,tu ai vazut ca probe sportive penibile sunt pentru barbati? mai ales la armata? da pentru fete e mai greu,dar pentru barbati e piece of cake, "in caz de razboi " -daca ar veni s-ar da cu nucleare si am muri toti, deci e non sens, pai nu cu pile, nu iau toti pe pile si ce vrei sa zici man ca jandarmii sunt genii? nu, nu sunt, atunci ce e grea? sportiva? unde barbati e penibil?

| iulia0514 a răspuns:

Vai morlaughing du-te în armată 2 luni și după mai discutam și sper sa prinzi o echipa pe stil vechi și după hai sa povestim ca i-o te ascult laughing

| Crisor1940 a răspuns:

Tu nu ai habar despre ce vorbesti! armata e foarte grea. orice plecare in afara localitatii trebuie anuntata, esti la mila statului toata viata si raspunderea este foarte mare. tu esti frustrat.