| dancapitan a întrebat:

Pana la ce varsta ar fi recomandat pentru un baiat sa inceapa cursuri de balet? este 11-12 ani prea tarziu?

3 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Păi eu ştiu că baletul ar trebuie să se înceapă pe la varsta de 5-6 ani. Din păcate e cam târziu pentru tine, că din intrebarea ta reiese ca ai intre 11 şi 12 ani.:d

| KidooDance a răspuns:

Nu cred ca este prea tarziu... poti sa te apuci daca asta este pasiunea ta happy

| TeodoraStef a răspuns:

Baietii sunt interesati de balet la varste putin mai mari decat fetele, daca iti place foarte mult si lucrezi sa recuperezi timpul pierdut nu inteleg de ce nu ai putea sa incerci. Iti recomand sa ceri mai degraba un sfat al unui specialist. Daca esti din Bucuresti iti recomand Brevis Music Art, intra pe www.brevis.ro, cursuri de arta, muzica, balet, arte plastice. Poti sa ceri un sfat la office@brevis.ro. O intrebare nu costa nimic.