| genia a întrebat:

La ce varsta ar trebui sa inceapa un copil lectiile de balet?

Răspuns Câştigător
| florina_9797 a răspuns:

un copil poate sa ia lectii de balet incepand de la varsta de 3-4 ani

11 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

de la 5 ani este recomandat.

| Daniel TM a răspuns:

Nu sunt expert, dar parerea mea este ca este bine sa inceapa cat mai repede, corpul sau este mai flexibil. Si oricum este bine sa aiba o preocupare ca apoi cand creste nu o sa mai aiba timp sau chef de balet.

| Mo a răspuns:

Normal...de la 6, 7 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

UN COPIL AR TREBUI SA INCEAPA LECTIILE DE BALET PE LA 3 - 5 ANI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

5ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca de la vreo 4-5 ani. Dar eu merg de la 7 ani.

| giuliana a răspuns:

Pt. initiere de la 4 ani iar pentru. performanta (liceu. de coregrafie) de la 9-10 ani

| cincisase a răspuns:

Lectii de balet se fac pentru copii prescolari si intre clasele I-IV (inclusiv).

| livia_neculae a răspuns:

La varsta prescolara cred ca este cel mai indicat, atunci are un grad foarte mare de flexibilitate.

| gabytza a răspuns:

Cam la 6-7 ani, asa a inceput o fetita de la mine din cartier