| hfh048 a întrebat:

Pana la urma Microsoft investeste sau nu in browserul Edge? Tot vad articole in care scrie ca nu vor sa renunte la el, dar cota de piata creste foarte greu.

3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Investeste dar nu suficient de mult, iar dupa esecul cu Internet Explorer este greu sa-ti fidelizezi utilizatorii care intre timp au trecut la alte browsere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dismally):

Pai ce esec a fost Internet Explorer? Internet Explorer domina autoritar la un moment dat piata browserelor. De ce nu ar putea Edge sa ajunga la fel ca IE de la inceputul anilor 2000? Totusi ambele browsere sunt create de Microsoft.

| Dismally a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand au aparut celelalte: Opera, Firefox, Safari etc. Internet Explorer era cel mai prost. La inceput nu avea competitie, de asta era folosit. Au ramas in urma, oamenii au ales deja alt browser, va fi greu sa ii convingi sa foloseasca Edge.