| Drimmero a întrebat:

Pe ce criterii acordati voi incredere unei persoane, chiar daca exista riscul de a va dezamagi? Sunt tare curios sa vad cum o ganditi voi aici.

73 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Iubirea nu poate exista în absența vulnerabilității. Dacă simt că vreau să iubesc o persoană anume mă prezint așa cum sunt. Acord încredere cât mai repede pentru a trage cât mai repede concluzia dacă mai are ce căuta acea persoană în povestea vieții mele sau nu. Astfel mă scutesc de drame inutile. Dacă nu mă respectă pentru cine sunt, dacă are alte valori, pun imediat punct și îmi văd de treaba mea. De obicei nu joc niciodată totul pe o carte, asta mă ajută mult. Chiar dacă sunt mâhnit inițial de o reacție sau un comportament lipsit de armonie n-aș putea spune că sunt dezamăgit pentru că sunt conștient de faptul că unii oameni încă nu au ajuns la un nivel de conștientizare suficient de înalt. Cum astfel de lucruri fac parte din viață nu am ce face decât să accept și să merg mai departe.
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât iubit pentru ceea ce nu sunt. Dar fiind vulnerabil e singura cale prin care poți cunoaște o persoană la fel de axată pe iubire și pe autenticitate. Dacă tu porți o mască sau mai multe cei care în sinea lor simt și gândesc așa cum o faci tu nu te vor putea recunoaște. Și te vei condamna singur fie să te izolezi de societate fie să trăiești în sânul mediocrității ei.

| Drimmero explică (pentru Bacemi):

Cu riscul de a fi off-topic: Muriel Second's year win?

Cam asa ceva,, trebuie sa te dedici si tu putin ca sa acorzi increderea asta si la randul tau sa emani incredere, dar cam greu, dar de ce nu.

| Bacemi a răspuns (pentru Drimmero):

N-an înțeles la ce te referi. Care Muriel?

| Drimmero explică (pentru Bacemi):

Credeam ca le ai cu limbajul asta de hate pentru Mourinho,, ma refeream daca si tu crezi ca United ia campionatul, cum zic toti ca anul 2 al lui Muriel la orice echipa se lasa cu campionatul/

| Bacemi a răspuns (pentru Drimmero):

Bănuiam că la asta te referi, dar am zis să fiu sigur. Ți-am zis la începutul sezonului părerea mea. Că Man United se bate la titlu sezonul acesta cu Man City (un mic plus pentru ei). Tu nu, Batman! Bine, e devreme încă, dar totuși, două victorii cu 4 - 0 la start nu e rău deloc. Îmi pare rău de Arsenal, dar o să rămână constant o echipă care suferă. Care trage câte două cartușe, unul pentru ea și unul pentru adversar. Înțeleg de ce ții cu tunarii, e o echipă spectaculoasă, dar care parcă se învârte în gol. Liverpool e cumva mai cinică și ți-am zis părerea mea, o va depăși. Chelsea la fel are un cinism aparte, poate cel mai mare din BPL, prin care reușește să obțină puncte chiar și când joacă prost. Printr-un miracol doar să prindă Arsenal locul patru. Dar o văd mai degrabă la bătaie cu Tottenham pentru cinci.

| Drimmero explică (pentru Bacemi):

E mult prea devreme sa-i cantati Arsenalului prohodul, au trecut abia 2 etape, e o perioada cu meciuri dificile, doar atat,, ne revenim exact cum am facut-o de fiecare data... trebuie sa revina si Sanchez si atunci se termina jucaria, vom marca mai multe goluri, el face fazele de constructie.

United in niciun caz dupa 2 meciuri cu alde WHU si cu Swansea nu e vazuta ca o contracandidata pentru coroana din Anglia.
Ca a venit vorba de Pool,, avem derby cu ei etapa ce urmeaza, va fi un stand-up comedy meciul de acolo, 2 echipe speriate care vor juca la egal mai mult ca sigur,, se vor multumi cu atat, dar daca Arsenalul are in cap sa faca ceva sezonul asta, trebuie sa se gandeasca pentru cele 3 puncte inca de pe Anfield...
Arsenal prinde topul anul asta, asculta la mine, anul trecut a fost doar o intamplare sa pierdem la mustata topul de UCL.

| RAY a răspuns:

Este greu de spus sincer,de exemplu am avut incredere in sti tu cine mult timp desi i-am luat aparea pe site si chiar am considerat-o o surioara mi-am dat seama ca era o ipocrita, plus multe alte persoane care mau dezamagit in trecut,am observat ca cu clienti care ma vad imi povestesc viata lor de aici pot trage concluzia ca cateodata avem incredere in straini decat in cei care sunt aproape de noi,nu sunt convins de nimic,eu dau o sansa la oricine daca ma dezamageste treaba lui a doua nu o mai primeste, am si eu niste criteri dogmatice de exemplu daca e de nationalitate germana consider ca e o persoana sincera si serioasa de incredere, daca e banatean din parinti banateni desigur, daca e ateu, daca i place stiinta, daca avem pasiuni asemenatoare, daca e prieten cu prieteni mei etc
dupa cum vezi am si eu preconcepti dogmatice

| Drimmero explică (pentru RAY):

Sa inteleg ca tu acorzi incredere oamenilor cu aceleasi pasiuni, e ca si cum ai zice ca iti cauti jumatatea tot dupa bunele pasiuni/

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Nu trebuie sa ai încredere prea multa in nimeni.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Sincer,da, sunt preconcepti care sunt invatate din experiente,gen frica de serpii, sobolani,gandaci, omul este o fiinta emotionala, dar nu mereu am avut dreptate cand am crezut ca daca e ateu e om serios,in viata inveti man, mergi mai departe, descoperi, vezi, suntem produsul societati din jurul nostru, daca te intreb cum vezi tu presedintele romaniei peste 10 ani nu o sa spui ca poate va fi negru, tigan, ungur etc
o sa spui ori roman, dar vezi ca actualul nu e de nationalitate romana, lucrurile se mai schimba man, gen cine isi imagina un presedinte de culoare la casa alba

| RAY a răspuns (pentru GoldenZenith):

Stiu asta sys, dar cateodata e ok sa te descarci emotional, barbati se sinucid din cauza reprimarilor emotionale

| Drimmero explică (pentru RAY):

Si rezolvi ceva daca te sinucizi? Exact produsul absentei ratiunii, daca e s-o luam logic, inseamna ca ai acceptat sa fii jucat in picioare de greseli si de trecut, trecutul ar trebui sa fie la stadiul anterior, iar viata sa prinda un alt contur,, o schimbare,, o evolutie.

| Dismally a răspuns:

Increderea nu se acorda ci se castiga. Deci o persoana va trebui sa imi castige increderea inainte de a putea beneficia de ea.

| Clorox a răspuns:

Inteligenta... Multa inteligenta!

| Drimmero explică (pentru Clorox):

Si daca persoana respectiva e mult mai inteligenta si foloseste inteligenta doar pentru a fi parsiv? Vezi cum cazi tu in plasa?

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Eram ironică, prințule!

| Drimmero explică (pentru GoldenZenith):

Iar eu m-am nascut ieri, printeso.

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Sincer, chestiile astea nu prea functioneaza pe mine.
Cel mai probabil as avea-o la mana cu ceva, asa am facut cu toti prietenii la inceput, m-am dat pe langa ei si i-am manipulat in asa fel incat sa-mi zica cateva secrete.
Plus ca o persoana inteligenta stie ca nu aduce nimic a fi parsiv, e vorba de prietenie aici, cat timp ne respectam, ne intelegem si avem o prietenie ''sanatoasa'' nu am avea de ce sa recurgem la chestii de genul.

| GoldenZenith a răspuns:

Simplu: nu prea acord! Câteodată mă ajută și intuiția ce-i drept. oricum omul e făcut să trădeze încrederea celui de lângă el printr-un mod, fie el major sau nu.

| Drimmero explică (pentru GoldenZenith):

Si daca exista un om sa zicem pe planeta asta care nu are nimic de-a face cu dezamagirea si stie sa acopere nevoile tale?

| GoldenZenith a răspuns:

Există așa ceva?

Atunci ar avea încrederea mea. dar nu 100%. Încrederea tine de mai multe aspecte.

| Drimmero explică (pentru GoldenZenith):

100 nu prea ai cum, si 1% daca ii acorzi incredere, tot e bine, macar te poti baza pe el intr-un moment al vietii.

Nu te mai intreb de aspecte, nu o sa le zici, oricum.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Mă cunoști așa bine.

| Drimmero explică (pentru GoldenZenith):

E doar un miraj, eu nu ma cunosc pe mine 100%, dar sa cunosc pe altcineva? Nu ar fi o blasfemie impotriva mea?))))

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Exact ca un copil mic. Ce drăguț!

| syd2 a răspuns:

Nu acord incredere nici soarelui de dupa amiaza dar cica unei persoane.

| PersonajFictiv a răspuns:

Mereu exista riscul de a fi dezamagit de persoanele pe care acum le iubesti.
Oamenii se schimba in timp, nu am de unde sa stiu daca prietenul bun de acum care m-ar ajuta in prezent, o sa fie la fel si in viitor.

Increderea o acord atunci cand mi se demonstreaza ca pot avea incredere.Cand o persoana careia ii cer ajutorul de exemplu si spune " o sa fiu acolo " si apoi, cand e momentul, chiar o sa fie acolo e o persoana in care o sa am incredere, repetandu-se situatii de genul, in care persoana imi demonstreaza ca ceea ce spune NU E in antiteza cu ceea ce face, o sa am increde, nu incredere deplina inca, doar din o intamplare ca asta, dar oricum, e un plus cand vine vorba de incredere si conteaza foarte mult.

| Drimmero explică (pentru PersonajFictiv):

Pana acum ai raspunsul cel mai bun, doar prin demonstrare ajunge cineva sa-i castigi increderea!

| RAY a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Si daca joaca teatru se stie prea bine cum se poate obtine increderea cuiva folosind manipularea emotionala atunci ce faci? nu cred ca poti fi sigur prin aceasta modalitate

| PersonajFictiv a răspuns (pentru RAY):

Pai cine e in stare sa primeasca pumni pentru tine, sa traiasca o perioada mai aiurea ca ti-a imprumutat tie niste bani ca sa iesi din impas sau pur si simplu acea persoana renunta la cateva zile libere din concediul sau mult asteptat ( face un sacrificiu) ca sa te ajute cu ceva important nu cred ca o face doar ca sa ma manipuleze.
Daca ar face lucrurile de mai sus, inseamna ca folosindu-se de mine ar ajunge in posesia a ceva anume ce ar merita toate sacrificiile si ma intreb daca ar merge atat de departe.
Plus ca, sansa asta in care cineva poate sa imi demonstreze ca e demn de incredere nu apare peste noapte, poate sa dureze ceva timp.
Am o intuitie buna, imi cam dau seama cand cineva poarta o masca, nu are cum sa fie asa bun manipulator incat fiecare minciuna, gest sa fie efectuat intr-o maniera ireprosabila, sa nu lase nicio urma, nicio banuiala.
Astea s-ar intampla intr-un interval de timp si in timpul asta vorbesti si faci chestii cu acea persoana, ai timp sa te prinzi daca te manipuleaza sau nu.

Dar tu banuiesc ca vorbesti despre lingai si oameni pe interes, care sunt pupincuristi si superficiali.
Daca vorbesti despre maestri care stiu sa manipuleze si si-ar dedica o mare parte din timpul lor sa faca asta cu o anumita persoana, iar acea persoana sa nu fie pregatita, sa nu aiba o intuitie buna, da, e posibil.

| RAY a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Fi serios nu stiu daca exista asa persoana, toata lumea e pe interes i pasa doar de interesul lui atat

| Darkmagic a răspuns:

O acord pe criterii calculate cu multa grija.
Incep cu un "An tan tiri..." si vad unde se opreste.
Pot sa mai incerc si cu: "Din oceanul Pacific a iesit un peste mic..." si vad si asta daca se opreste la "DA, multa incredere" sau "Nem, nicio incredere".
Ocazional, mai dau cu banul, "Cap" fiind Incredere, "Pajura", neincredere.
Daca subiectul e mexican, pentru "Incredere" moneda trebuie sa cada pe muchie, dar in astia de pe internet, Oooo, am incredere totala!
O acord dinainte si niciodata nu am fost dezamagit. big grin
Recomand cu caldura una dintre aceste metode testate, iar amaratilor fara monede...acolo merge si o crenguta cu cateva frunze pentru "Sa am", "Sa n-am", pe acelasi principiu cu: "Ma iubeste"/"Nu ma iubeste".
Dilema reala e cine dracu sa aiba incredere intr-un ins fara doi centi, care smulge bolborosind niste frunze? big grin
Cu asta revin la o eventuala intrebare: "De ce rahat sa acorzi incredere, cand totul si toti au un pret?"

| CleanHeart a răspuns:

Eu il las sa faca ce doreste, ce il duce capul sa vad unde ajunge
Tac cat tac si apoi reactionez daca vad ceva ciudat
O seara faina!happy

| Drimmero explică (pentru CleanHeart):

Sa inteleg ca esti precum un vulcan, erupi cand paharul se umple, a?

| CleanHeart a răspuns (pentru Drimmero):

Da tin in mine cat tin apoi spun tot ce am pe suflet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curiozitatea. Sunt curios daca o sa fie ca restul, adica sa ma dezamageasca sau nu.

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Amuzant ar fi s-o iei in freza mergand pe chestia asta si sa se creeze o naivitate, d-aia nu e bine sa dai din casa mai mult decat un 'scaun'.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu risti nu castigi. Eu am riscat o data si nu mi/a parut rau. Desigur, asta nu ma face sa risc si a 2 oara.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Bun venit pe lume, micuțule! big grin

| Drimmero explică (pentru GoldenZenith):

Sunt de ceva timp pe lumea asta, am acumulat si eu experienta de viata,, mai invat din greseli, le mai repet din pura incapatanare, dar asta e)))

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Le repeti pentru ca nu gandesti rational, omul are doua 2 sisteme de gandire unul automatizat si unul critic, rational
cel automatizat intra in actiune cand te intreb 2 ori 2 cel rational cand te intreb 54545 ori 9
necesita o gandire mai de lunga durata, noi folosim sistemul unu de gandire ca baza, de asta facem greseli multe

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Tu asta ai inteles din ceea ce am scris? eu n-am scris despre sinucidere nimic

| Drimmero explică (pentru RAY):

Eu ti-am comentat raspunsul ala cu sinuciderea care era dat pentru Golden,, la restul nu am avut ce sa comentez.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Da,pai iubirea, emotile sunt o slabiciune in lumea masculina, noi ne inecam suferinta in bautura dupa o despartire

| Drimmero explică (pentru RAY):

Stau si ma gandesc, cum e posibil ca noi barbatii sa suferim atat in dragoste? La general vorbesc, chiar asa se ne dea peste cap o dragoste esuata?

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Asta pentru ca noi nu suntem obisnuiti cu iubirea si o gestionam in mod gresit,aflam ca doare si ca suferim dupa ce traim o trauma emotionala,suntem orgoliosi,incapatanati negam ca o iubim dar suferim in tacere, este greu sa fi barbat intr-o societate care te invata ca a fi barbat inseamna fi psihopat, dar aceste trasaturi ale psihopatei atrag femeile motivul asa au fost stramosi nostri niste masculi duri, violenti bine pe vremea aia era si normal, azi traim vremuri prea bune de aia suferim de depresie, frustrari, complexe avem energie prea multa masculina o descarcam de multe ori dupa ce echipa noastra de fotbal pierde sau o reprimam si devenim alcoolici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa fii dezamagit presupune sa fi avut asteptari de la acea persoana.Ca sa ai asteptari, inseamna ca pui mai mult pret pe ceea ce primesti decat pe ceea ce oferi.Bine,sa zicem ca tu oferi foarte mult si te astepti sa primesti pe masura.Atunci, inseamna ca te-ai identificat deja cu corpul durere din tine,ti-ai pierdut autenticitatea.
Ok,vei zice: Bine, bine, dar nu le poti acorda tuturor increderea ta, doar pentru ca vrei sa fii autentic.
Ba poti! Acordandu-i increderea ta nu inseamna ca esti vulnerabil, ci puternic.

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Nici tu nu o zici rau deloc, chiar ai si tu dreptatea ta, mi-a placut raspunsul tau, e bun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai Puki, nu stiam de latura asta a ta seriosa. Sau ti/a furat careva contul? thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca citeam intrebarea asta acum cativa ani, la 17 ani, probabil ca spuneam ca toti oamenii sunt demni de incredere, au un suflet bun si un caracter frumos, nu vor profita. EEE acum dupa moartea inorogiilor si ridicarea "zidurilor", totul este 50/50, de tine depinde totul. Oamenii "ieftini" adesea scot venin si prostie pe gura, trebuie doar sa fii atent si le vei vedea adevaratul caracter. Quality over quantity.

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Din moment ce treci prin viata incetul cu incetul realizezi ca nu e tocmai roz si increderea fata de oameni scade sesizabil.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Pai cine se aseamana se aduna. Acord incredere unei persoane daca are principii ca ale mele.

| Drimmero explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Eu n-as zice ca asta e chiar un criteriu de acordare a increderii, poate sa fie cineva cu o alta personalitate si cu alta viziune asupra vietii si sa fie totusi un om de nota 10...

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru Drimmero):

Nu zic de personalitate. Chiar cel mai bun prieten al meu e extrovert.
Nu zic neaparat sa creada ce cred eu, dar de exemplu sa tolereze si opinia altora.
Sa nu fie narcisist. E o diferenta intre a fi orgolios si a fi narcisist.
Sa nu fie barfitor.
Sa aiba o oarecare inteligenta.
Sa nu injure. Observ ca tot mai multi considera asta normal.
Si cel mai important, sa ma accepte pe mine ca persoana. Sa inteleaga ca sunt poate o visatoare si sa nu ma ia in ras cand vorbesc despre viitor, despre mine, sau despre perceptia mea asupra vietii.

| Drimmero explică (pentru Cinevacatoatalumea):

In larg, aspectele zise de tine se incadreaza in normal, dar totusi,, sa stii ca nu e un defect sa te iubesti, unii o fac mai mult sau mai putin, eu imi iubesc propria persoana, sunt multumit de mine, dar nu ma consider narcisist, nu ma preocupa tare mult faptul cum arat, sa zicem.

Oricine are un gram de orgoliu in el, daca nu ai,, practic esti un robot.
Injuratul asta... de multe ori il zici la nervi, e mai bine sa te descarci de nervi injurand, decat sa spargi ceva, parerea mea

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru Drimmero):

Atunci sa reformulez. Sa nu exteriorizeze faptul ca se crede mai bun decat ceilalti.
Si aia care injura ca sa para smecheri?

| Drimmero explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Aici vorbim de categoria celor trecuti peste pubertate si peste mirajul 'smecheriei' varstei unei scoli gimnaziale.

Sa-ti dau o veste, toti se cred superiori unul altuia, dar realitatea te cam da peste cap/

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru Drimmero):

Haha, scoli gimnaziale, haha, sigur.
Am zis sa nu exteriorizeze. Si eu ma simt superioara unor persoane, dar nu o arat.

| Drimmero explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Si daca intr-o zi iti va scapa sa o arati, nu-ti incalci tu pe principii oare?

Nu esti important deloc daca injuri, cand injuratura vine spontan la nervi, esti un om care pune suflet pentru ceea ce face, daca cineva injura si se gandeste sa o scoata pe gura,, atunci scrie pe fruntea lui ca cerseste a,,t,,e,, n,, t,, i,, e.

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru Drimmero):

Da, asa e.

| August99 a răspuns:

Dupa instinct. Simt cand pot avea incredere in cineva.

| Teffan a răspuns:

Experienta cu persoana.

| xByte a răspuns:

Depinde in ce situatie se regaseste aceasta nevoie de incredere. Pana acum am incredere doar in mine, iar celorlalti le las doar impresia ca as avea incredere in ei.

| AdelaElena88 a răspuns:

Asta e întrebare pe care mi-a pus o si psihologul și nu am apucat sa răspundlaughing)In primul rand, ca o persoana sa îmi câștige încrederea trebuie sa fie înțelegatore cu mine, mai ales atunci când spun nu. Dacă atunci când refuz ceva, acea persoana tot insista, înseamnă că treaba nu sta ok și șansele sa am încredere în ea scad. Dacă se gândește și la mine, înainte sa ia o decizie ( de genul, nu face planuri fără sa ma anunțe și pe mine sau sa îmi ceara părerea). Mai mult, sa se comporte frumos cu oamenii, în general, sa nu facă diferențe între oameni, doar pentru ca unii sunt mai bine poziționați social decât ceilalți. Dacă îmi ia în considerare părerea, chiar dacă avem puncte de vedere diferite. Dacă face eforturi sa ma surprinda plăcut... Dacă ma asculta când am o zi proasta, dacă ma încurajează, mai ales atunci când nu cred în mine. Cam astea ar fi de bază.

| WithinShadows00 a răspuns:

Dupa parfum, e singurul criteriu. Nu insa literalmente. Pe unii nici mirosul nu-i salveaza.

Daca e ceva ce soarta te poate invata foarte repede e sa nu ai încredere in orice guvid de pe net, chiar si pe aceia pe care ii crezi prieteni desi nu v-ați vazut vreodata in realitate. Aceia te vor dezamagi foarte repede si uneori chiar si când te așteptai. Nici nu te vor mai surprinde. Atat de previzibili sunt.
Încrederea o acorzi intotdeauna aceluia de care esti convins ca te respecta. Si cand zic "te respecta" nu se rezuma desigur la faptul ca iti vorbeste politicos si nu te-a insultat vreodată.

Increderea este o scară pe niveluri. De aceea si un lux de multe ori.

| Drimmero explică (pentru WithinShadows00):

Si tu ai raspuns bine,, mai intai trebuie respectul sa fie castigat, ca apoi sa vina si increderea la pachet cu el/

| WithinShadows00 a răspuns (pentru Drimmero):

Pai da. Nu-ti castiga increderea daca nu-ti castiga admiratia/respectul. Increderea nu se da gratis persoanelor cu care nu ai o relatie apropiata/intima.

Aoleu, l-ai corupt si pe Bacemi. crying

| Drimmero explică (pentru WithinShadows00):

Nimic nu se da pe gratis... daca e s-o luam asa, mai ales respectul si increderea. Astea 2 sunt de aur, nu se dau oricui si oriunde!

N-am corupt pe nimeni, era microbist inainte sa apar eu pe site.

| WithinShadows00 a răspuns (pentru Drimmero):

Pai,, atunci de ce ai aparut tu? laughing

Bwahahaha!

| Drimmero explică (pentru WithinShadows00):

Nu va sta bine sa-l copiati pe Drimmero,, e doar unul!

Ati invatat ceva de cand sunt pe site, locomotivoiule.

| Eminescw a răspuns:

Păi cum să acorzi încredere într-o persoană din moment ce ai dubii în privința ei?
Acord încredere în cineva doar când simt eu că acea persoană este de încredere și după ce îmi dau seama că acea persoană nu m-ar putea dezamăgi.

| Elenamusic a răspuns:

Pai, depinde de persoana. Eu de exemplu astept ceva timp sa vad daca acea persoana este dispusa sa se deschida sentimental, sa fie acolo când am nevoie, sa discute cu mine tot ce are pe suflet si chiar daca eu am incredere si cealalta persoana nu, incerc sa i dovedesc chiar daca sufar eu mi-am facut datoria sa fiu langa o persoana singura, care nu va avea pe nimeni din cauza caracterului sau.

| Drimmero explică (pentru Elenamusic):

Foarte frumos spus, dar vezi ca vei comite o greseala,, tu sa-i fii alaturi in timp ce acea persoana isi bate joc si are un caracter infect, insa tu decizi sa iti faci datoria de om.