| Meme10Memu a întrebat:

Pe pandemia asta chiar daca omul ar avea bani multi nu prea are ce face cu ei pentru ca nu poate sa mearga in excursii fara grija virusului. Exemplu Jeff Bezos CEO la Amazon. Corect?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Incorect.
Isi cumpara omul o insula, o casa, vrei 3 hoteluri la Eforie si in doar in plua de pandemie.
Nu prea te duce capul nu? Adica ai putea sa te frustrezi mai inteligent pe Bezos. Devii un trol din ce in ce ai nepriceput

| Ion8755 a răspuns:

Nu neapărat, tocmai ca pe timpul pandemiei cei de au bani mulți au ocazia sa facă și mai mulți. Desigur, această pandemie a destabilizat o mulțime de firme din diverse industrii, dar altele au prosperat din asta. Luând exemplul tău, Jeff Bezos și-a mărit considerabil averea din martie pana acum. Probabil e într-adevăr nu are ce face cu atâția bani, dar fi sigur ca dacă timpul i-ar permite, virusul nu i-ar restricționa accesul la vacante. Omul poate efectiv sa cumpere orice hotel/stațiune, mijloc de transport de oriunde din lume fără a simți cheltuielile.

| Meme10Memu explică (pentru suntserios):

Da, dar virusul ajunge si pe insula si la mare.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Meme10Memu):

Ajunge o duda daca se duce singur acolo

| Meme10Memu explică (pentru suntserios):

Bai baiatule tu stii ce e ala virus?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Meme10Memu):

Ce ciudat iti e pe Bezos ca e plin de bani si poate merge pe o insula singur

| siriusblack98 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Bai baiatule tu traiesti pe planeta asta? Nu esti foarte destept din cate observ. Mai lasati dracu vrajeala cu virusul ca v-au spalat astia definitiv pe creierele alea minuscule.

| Michaeel a răspuns:

Cu sau fără pandemie eu tot merg în vacanta și trăiesc viata la maxim.