| anonim_4396 a întrebat:

Pentru a te angaja ca șofer pe tir pe comunitate trebuie sa știi neapărat engleza, sau? Te poți angaja și fără?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chiar daca nu esti obligat sa stii engleza sau o alta limba de circulatie internationala, nu crezi ca ti-ar prinde bine?

| Violleta2022 a răspuns:

Soferii de tir pe rutele interne au nevoie de permis special de soferie si varsta peste 25 de ani. Cei care merg si peste hotare, trebuie sa stie si engleza, la nivel mediu.
Cat privesc soferii pe rutele comunitare, aceea sunt soferii de rate (autobuze caer te duc la sat) si care au nevoie de permis pentru autobuze si minim 5 ani de experinta in sofat.
Tu nu-ti fa probleme, ca ai doar 15 ani si prea curand nu ai sanse sa-ti iei vreun permis de soferie.

| Goete a răspuns:

Nu trebuie sa stii Engleza.
Garantat nu, stiu din sursa singura

| ibaal a răspuns:

Pentru ca ai postat aici, cred ca vrei sa stii daca centuristele ti-o vor pune si fara engleza...raspuns: DA! laughing

| SalutCeFaceti a răspuns:

Nu stiu dar... DE CE PUI ACEEASI INTREBARE DE 100 DE ORI SI DE CE LA CATEGORIA ASTA?! Nu am nimic cu tine, ti-am si raspuns la intrebarea legata de casa. Dar ma innebuneste faptul ca iti vad intrebarea de atatea ori.