| monicaaa17 a întrebat:

Pentru barbati,ce masuri luati impotriva cheliei,cum v-o "acoperiti"?
Pentru femei, va deranjeaza daca un barbat are un inceput de chelie sau este chel complet?
Ati putea trece peste acest defect?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chelia este cam inevitabila pentru multi barbati., cunosc tipi care au chelit la 20 de ani.
O acoperi cu o sapca. Pentru barbati nu este sfarsit de lume adica e si la moda, la unii le sta chiar bine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu o acopăr, o descopăr.
Mă rad în cap.
Dar poți cu o perucă.

| Drimmero a răspuns:

Nu am probleme de genul, dar ma tem ca as putea cheli, nu ma imaginez fara par si de aia as prefera sa se indure parul si sa nu ma paraseasca. Nu fac nimic in privinta asta, nu tine de mine, daca se intampla desi n-as vrea, ma voi rade in cap sa fie treaba dusa la capat.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca 20+ e cea mai frecventa varsta pentru chelie, am ajuns rau daca de la varstele astea incep problemele. Paradoxal, cunosc batrani cu plete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu sunt in procesul de chelie a inceput brusc acum 1an. Cel mai probabil pe baza de nervozitate

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai pierderi masive? De la stres si din cauza geneticii se cheleste cel mai mult. Am citit undeva ca exista un tip de alopecie temporara cauzata de stres emotional si dupa ce inceteaza acel stres va creste inapoi in acele zone,, acum depinde si de cat de afectata e zona, cat de rarita e.

| RKBlue a răspuns:

Nu am chelie inca.(si sper ca niciodata nu o sa am)
Daca voi incepe sa chelesc, o sa-mi fac transplant de par.Simplu. (Nu glumesc.Mai bine mor decat sa raman chel sau cu crestetul capului gol.Fiecare cu problemele lui rolling on the floor )

| Celcestietot a răspuns:

Inoata chelutu' lu' Dorian...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În viziunea mea, un bărbat chel sau cu început de chelie nu este cel mai atrăgător dar dacă are un comportament plăcut, adică să compenseze prin altele, nu am nimic împotriva lui. Oricum, eu nu pun fizicul pe primul plan.