| Gigea21224 a întrebat:

Va deranjează bărbați care consuma alcool? Aveți ceva impotriva acestui viciu? ( Întrebare pentru femei)

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca bea zilnic mai mult de o bere sau un pahar de vin, da. Cu cat bea mai rar, cu atat mai bine, dar nu sunt absurda atat timp cat nu face exces.

| anss23 a răspuns:

E o diferenta intre a consuma alcool si a fi dependent de acesta. Daca se consuma ocazional si cu masura, nu ad de ce ar fi o problema.

| RAY a răspuns:

Pe mine ca mascul ma deranjeaza acest viciu a altor masculi

| RAY a răspuns:

Abia astept sa devin o curva, eu m-am referit la betivani care stau toata ziua la baut

| Violleta2022 a răspuns:

Corect: alcool!

Nu ma deranjeaza daca barbatul consuma alcool, atata vreme cat este in masura bunului simt, adica ocazional, la o petrecere, ocazie sau in weekend cu masura de 1-2 bauturi.
Daca ar bea zilnic, da, m-ar deranja!

| danay72 a răspuns:

Alcoolul consumat cu moderație înveselește inima, dar în consumat în exces provoacă multa suferința și probleme. Din nefericire, multe familii se destramă din cauza acestui viciu.

| PersonajFictiv a răspuns:

Sa consumi alcool nu e viciu.
Sa consumi in exces alcool e viciu.

Si nu afecteaza doar pe femei,ci si pe copii si orice persoana apropiata acelei persoane care e dependenta de alcool.

Chiar daca nu e o persoana violenta,care se cearta, tot o sa faca rau, prin faptul ca isi face singur rau, iar tie daca iti pasa de acel om suferi si tu ( daca iti e tata, mama, frate, etc).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil,ai auzit de nenumarate ori sintagma:"Suma viciilor e constanta!"
Asadar, mai bine sa bea decat sa joace poker.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma deranjeaza oamenii prosti care fac exces de alcool. Putin imi pasa ca bea cineva pana intra in coma alcoolica, atata timp cat o face in casa lui si nu pune in pericol viata altor oameni. Da, ma deranjeaza acest viciu pentru ca se intampla multe accidente si din cauza "oamenilor" de genul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atâta timp cât bea cu limită şi nu face din asta o dependență, nu am vreo problemă. Şi eu ca fată beau bere, destul de des, deşi nu cu un procent prea mare de alcool. Deci, limita e cheia ca alcoolul sau orice alt viciu să nu se transforme în ceva dăunător nouă.

| ambicio a răspuns:

Fiecare e liber să facă ce vrea, trebuie să îi respectăm celuilalt libertatea de a alege ce e bine pentru el.