| UmbraDeVulpe a întrebat:

Daca ai inceput de chelie mai poti face ceva ca sa nu mai chelesti si chiar sa iti creasca din nou par acolo unde ai inceput de chelie sau e imposibil asta? Ca cica am si eu inceput de chelie si de asta si eu as arata ca naiha chel... Ca nu am capul in asa fel ca sa imi stea bine chel si de aia...

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Implant de păr. Ca Măruță de la ProTv.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Implant

Răspuns utilizator avertizat
| Fatamuntilor a răspuns:

Peruca.

| StoicAnalysis a răspuns:

Te tunzi treptat din ce in ce mai scurt pana se obisnuieste lumea cu tine. Daca ar exista asa ceva, crezi ca nu am incerca cu totii care avem inceput de chelie? laughing.
Bine, exista Minoxidil care iti face parul sa creasca inapoi. Dar trebuie sa te dai cu el mereu. Daca opresti tratamentul, iti cade parul inapoi.

Răspuns utilizator avertizat
| StoicAnalysis a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Scrie pe prospectul lui cum sa-l iei. Dar nu recomand sa faci asta. Tratamentul lunar te costa undeva la 300-400 de lei din ce tin eu minte. Si diferenta se observa in cateva luni de la folosire. Si partea cea mai aiurea e ca trebuie sa te dai cu el toata viata. Si nu cred ca-ti convine sa dai lunar 400 de lei pentru a avea par pe bostan.

Răspuns utilizator avertizat
| StoicAnalysis a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu exista noroc in treaba asta. Tine de genetica si de stilul tau de viata. Daca te stii cu rude chelioase sau cu un stil de viata care te predispune la chelie, resemneaza-te daca nu vrei sa-ti faci implant, si tunde-te din ce in ce mai scurt in mod treptat. Azi te tunzi cu 2-3, peste 4-5 luni te tunzi cu 1-2 si tot asa mai departe. Nu e o rusine sa ai inceput de chelie sau sa fi chel.
Insa daca chiar vrei sa iei toata viata Minoxidil, poti sa o faci. Insa sa te astepti ca in momentul cand ai oprit tratamentul, parul tau va incepe treptat sa cada in 1-2 luni de zile.

Răspuns utilizator avertizat
| StoicAnalysis a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu stiu daca chiar toata viata, ca nu am auzit de nimeni care sa ia minoxidil mai mult de cativa ani la rand. Dar banuiesc si eu.