| Antisistem11 a întrebat:

Pentru ce a fost necesar ca soldații noștri sa moara in teatrele de operațiuni din Irak și Afganistan?

6 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Depasind motivul behiculat si futurat pe la tv, presa etc etc ..soldatilor, oamenilor soldati le place sa se "joace" dea pac pac..for real..deci din astea ca ma duc sa-mi apar tara ca daca nu am fi fost noi voi nu ati fi fost..mai luativ-o asa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca aia e meseria lor, sa lupte in razboi

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ei si-au ales meseria si chiar si misiunea.
Nu pleaca nimeni cu forta, e bataie pe misiunile alea, ca sunt foarte bine platite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BANI, riscul meseriei. Decat sa lucre pe bani de nimic in tara macar merg ca mercenari explorand lumea si ducand viata de BOSS, acu ca mai moare cate unu asta e.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

In primul rand mergi ca are NATO nevoie de tine acolo si tu ca tara membra a acestei alinate trebuie sa contribui cu oameni acolo. In al doilea rand trebuia sa continuam prezenta noastra acolo pentru ca si celelalte tari o faceau adica nu puteai tu sa iti iei jucariile sa pleci acasa

| oglindasultanului a răspuns:

Ca sa saraceasca tara aia, prevenindu-i din evolutie.