| SaveTheNature a întrebat:

V-ati imaginat vreodata cum ar fi sa locuiti in Afganistan sau Irak?

Răspuns Câştigător
| Inferno a răspuns:

Da, visul oricarui cetateam.
Imagineazati numai rachetele pe cerul noptii, gloantele suierand in aer, zgomotul mitralierelor, urletele oamenilor raniti, membrele sfartecate si aruncate pe sol. Fumul inecacios ce invaluie locuintele. Sangele inchegat de pe sosele. Masinile carbonizate, mirosul de motorina si carne arsa.
Cum am spus : visul oricarui cetatean.

18 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Da ce are? Tu stii cat is salariile in Irak? Ai de capu meu, daca ai afla, maine creca ai fi in Irak deja.

| Inferno a răspuns (pentru unknownn):

Da, e foarte mare salariul, numai bun pentru a avea o inmormanare cum se cuvine.

| Downfall a răspuns (pentru unknownn):

Pot să tot ai nu ştiu ce salar, dacă nu poţi ieşi în stradă fără teama că s-ar putea să nu te mai întorci acasă

| unknownn a răspuns (pentru Downfall):

Te-ai uitat prea mult la OTV sau? Nici in Romania nu poti iesi in strada fara teama ca s-ar putea sa nu te mai intorci acasa, nici la biserica nu te mai poti duce fara teama ca s-ar putea sa nu te mai intorci acasa.
So?

| SaveTheNature explică (pentru unknownn):

Cliseu.

| Downfall a răspuns (pentru unknownn):

Dar tu de unde ai scos informaţiile astea? În România rata criminalităţii e mică în comparaţie cu Irak sau S.U.A. de exemplu. Tu ştii ce e pe acolo? Cam fiecare persoană deţine o armă (cel puţin). Nu te poţi nici plimba noaptea singur pe stradă că s-ar putea să dai de vreo gaşcă "neprietenoasă" să zicem. Nu ştiu pe unde stai tu, dar la mine în oraş e destul de ok, adică pot ieşi liniştită singură pe la mine pe stradă, fie că e noapte sau zi.

Răspuns utilizator avertizat
| Downfall a răspuns (pentru PoneiuNostruPoneiuVostru):

Ok, dacă vezi tu că merge atât de bine în S.U.A., mutăte. Eu nu m-aş duce să locuiesc acolo nici dacă mi-ai da 1000 de euro. Cel mult, aş merge în vizită câteva zile. Un lucru ce cam lipseşte acolo e civilizaţia. Nici chiar în New York nu prea găseşti oameni sănătoşi la cap. Plus că modul de viaţă cam lasă de dorit, în afară de Central Park, rar găseşti un copac pe acolo; şi având în vedere şi aglomeraţia (oameni şi trafic), poluarea e mare...

| SaveTheNature explică (pentru Downfall):

Ei se ghideaza dupa ceea ce vad la tvwinking asta e ideea. Media spala minti.
In SUA polaritatea se simte foarte tare. Adica saracii chiar sunt saraci. Oameni ai straZII CU NEMILUITA.

Răspuns utilizator avertizat
| SaveTheNature explică (pentru PoneiuNostruPoneiuVostru):

Un ceresetor de atentie.

Răspuns utilizator avertizat
| SaveTheNature explică (pentru PoneiuNostruPoneiuVostru):

Multi ar vrea (chiar si din intamplare cum a fost la mine) sa ajunga sa munceasca pe postul meu.
Recunosc daca ramaneam in Romania faceam mai multi bani, dar o sa ma intorc cand livada mea de nuci va intra pe rod.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pertru mine ar i un cosmar

| DIIMIIM a răspuns:

Eu nu stiu cum de puteti pune asa intrebari stupide?
Ne intrebi pe noi cum ar fi?
Tu nu iti poti imagina?

| SpriteDouaPuncteP19 a răspuns:

Am fii murit de mult laughing

| Donotdisturb a răspuns:

Da.Eram deja 2 metri sub pamant.