| boy13 a întrebat:

Pentru cei care ascultati rap, ce sfaturi mi-ati da pentru a face melodia cat mai reusita? http://www.trilulilu.ro/muzica-hip-hop/un-anonim-fraieri i

1 răspuns:
| Ionait a răspuns:

Beat bun, fx-urile alea le-as scoate (nu prea isi au locul intr-o melodie rap - "this is... & in the mix"). Pe la minutul 2:00 ai un ecou mult prea intens. Versurile sunt cam pe langa: "sinucidere in masa" (nu cred ca ai inteles sensul cuvantului sinucidere). "Am omorat 5 oameni/ La 2 metri sub pamant n-o sa-mi mai faca rau" banuiesc ca e refrenul, dar e mult prea des folosit. Jumatate din melodie doar asta spui.
Nu inteleg de ce ai cenzurat "sugeti" daca 15sec mai tarziu (ma rog, sper ca are legatura cu "Am omis sa spun ca mi-o sugeti"). Par a fi scrise de un pusti de 14-15 ani care s-a uitat prea mult la filme cu gasti.

In fine, asta e parerea mea. Mai logica este "O poveste" (banuiesc ca are o legatura cu "Fraierii"), dar nici ea nu e cine stie ce.

In schimb "Nu pot" chiar mi-a placut.

Potential ai, dar versurile ar putea fi mai bine gandite. Fiind la inceput (cred - avand in vedere data cand au fost upload-ate clipurile) nu zic sa faci versuri la nivelul lui Cedrea, dar nici "Sar catele pe mine" sau "Diamante vii".

Asta a fost parerea mea, un umil ascultator de rap. Sper sa nu te fi deranjat.