| miasdbnqwyiudnwqiygu a întrebat:

Pentru cei care joaca fifa bine s-ar putea sa fie o intrebare cam banala dar la ce foloseste Peace Control in afara pentru driblat?

Răspuns Câştigător
HepHap
| HepHap a răspuns:

Pace Control se foloseseste mai ales in pozitie de 1 la 1 (atacant impotriva ultimului aparator). Daca scapi pe poarta, folosesti sprint, dar ca sa treci de ultimul aparator, e uneori nevoie sa apesi C (pace control). E bine sa treci dintr-o data de pe E pe C, si sa folosesti tastele de directie. Aparatorul poate rata astfel deposedarea si tu poti apoi iar sa apesi pe sprint. In functie de cum apesi tastele de directie, Pace control te ajuta sa driblezi, dar vei vedea ca te ajuta si sa protejezi mingea, intorcandu-te cu spatele la adversar.
Eu mai folosesc pace control si pentru suturile de la distanta. Tine apasat C, apasa pe tastele de directie, si apoi apasa D (nu e nevoie sa ridici degetul de pe tasta C). Incearca. Portarul e intotdeauna putin surprins si derutat de driblingul care precede sutul, si ai sanse mai mari sa inscrii.

2 răspunsuri:
| dadsaffsd a răspuns:

Cred ca nimic dar ma rog incearca pesu ii ma fain ca fifa si ca sa faci sheceme nu iti trenimic faci de la sageti!

| eusinumaieu a răspuns:

Nu stiuh ...serios nu joclaughing. documenteazate pe mess.pe google.succes