| Buresbista123 a întrebat:

Pentru cei din Constanta,vreau sa va intreb cum este cartierul Tomis Nord,adica ai ce face,ai locuri de iesire, magazine, piete etc? si in general ce nu va place si ce va place la Constanta?

7 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Pai avand in vedere ca in apropiere de Tomis Nord este Parcul Tabacariei, City Park Mall si intrarea in statiunea Mamaia, locuri de iesire sunt. Sunt vreo 3 piete, magazine cat cuprinde. Deci e chiar o zona misto a orasului. La Constanta imi place totul.

| Buresbista123 explică (pentru TeoPT):

Pe bune nu ai imbunatati cu nimic plajele care pe zi ce trece dispar, nu ai restaaura centrul istoric, nu ai amenaja mai bine spatiile verzi, nu ai lua cainii vagabonzi de pe strazi, nu ai pune aer conditionat in autobuze etc?

| Buresbista123 explică (pentru Buresbista123):

Sa nu mai zic de violul ala din parcul Tabacariei, nu stiu pe acolo chiar nu patruleaza vreun jandarm?

| TeoPT a răspuns (pentru Buresbista123):

Exista lucrari in desfasurare chiar in momentul asta pentru restaurarea centrului istoric. Spatiile verzi sunt destul de OK, evident ca intotdeauna e loc de mai bine, dar nu avem cine stie ce spatii verzi marete ca sa mai putem imbunatati mare lucru. Cainii vagabonzi sunt specifici oricarui oras, de-aia nu i-am mai luat in considerare. Si aerul conditionat in autobuze este o investitie inutila, fiindca oricum aparatele ar fi deteriorate de tigani.

Violul din parcul Tabacariei s-a intamplat noaptea. Ce mama dracului cauta tipa aia de 21 de ani in parc noaptea? Nimeni nu-i dator sa patruleze parcul atunci. Fiecare trebuie sa ia masuri de siguranta proprii.

| Buresbista123 explică (pentru TeoPT):

E chiar asa adica niste jandarmi ceva acolo dupa ce platesti taxe la stat e greu rau de tot, trebuie sa ne apucam toi de aikido ca sa putem sa ne plimbam dupa ora 21 in parcul Tabacariei,iar la faza cu autobuzele esti intr o eroare, aerul conditionat nu are cum sa fie stricat de cineva pentru ca el e sus pe autobuz practic e integrat in ventilatia normala, in Bucuresti merge foarte bine de ani de zile.
Cu cainii ai dreptate, dar daca tot scoti hituri si imnuri cu Mamaia si te vrei oras turistic nu cred ca ar fi asa greu sa gasesti o solutie ca n mileniul 3, anul 2013 sa nu mai ai caini vagabonzi pe strazi...

| Buresbista123 explică (pentru Buresbista123):

Ma bate gandul sa ma mult la Cta dar is in cumpana trebuie sa aleg intre TM si Cta nu stiu, marea e un plus

| TeoPT a răspuns (pentru Buresbista123):

Eu ma gandeam la aerul conditionat ca la chestiile alea din autocare, care pot fi stricate oricand. Scuze, greseala mea. Oricum, nu zic ca nu exista o rezolvare a problemelor. Dar fata de alte orase, Constanta sta bine. N-am fost in Timisoara deci nu stiu cum e, daca-i mai bine decat aici sau nu.