| Cattalina a întrebat:

Pentru fete happytongue ce ati alege? sa zicem ca va place de un baiat, care si el te place. L`ati intreba daca vrea sa fie cu voi sau ati prefera sa fiti doar amici?tonguelaughing:d Funda tongue

Răspuns Câştigător
| brunetzik07102011 a răspuns:

Daca vad ca acel baiat nu indrazneste sa faca primul pas, atunci il fac eu.si nu ma duc la el cu texte de genul:sunt indragostita de tine, fac anumite gesturi care sa denote ca il plac, il iubesc etc. o zi buna

3 răspunsuri:
| katy a răspuns:

L-as intreba daca vrea sa ne cunoastem mai bine, iar pe parcurs daca e ok, s-ar ajunge oricum la o relatie

| AliceHappyGirl a răspuns:

Chiar ma aflu in situatia asta.
Acum cateva luni (2-3) l-am cunoscut pe EL. Atunci a vrut sa fie cu mine, dar nu am vrut eu. Intre timp am pastrat legatura, am vb mult, ne plimbam impreuna si chiar ne-am sarutat (dar nu am mers mai departe).
Iar eu am inceput sa ma indragostesc de el. Si i-am spus. Insa m-a refuzat spunandu-mi ca si-a dat seama ca nu sunt genul lui si ca ar fi mai bine sa fim doar amici si atat sad Imi greu dar asta este... dragoste cu sila nu se poate.
Iar in cazul tau cel mai ok ar fi sa ii spui ca il placi indiferent daca te va refuza sau nu. Pana la urma mai sunt si alti baieti.
Succes!

| aniiledha a răspuns:

Pai depinde.prima data am incepe o relatie de prietenie.am iesi impreuna si apoi vedem daca ne intelegem bine si in acelasi timp daca suntem compatibili am incerca sa fim impreunahappy