| anonim_4396 a întrebat:

Pentru rockeri/metalisti

ArtMania, Green Fest.la ce festivaluri ati fost? la care ati merge?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ohohooo, mi-ar lua cam mult să trec toate festivalurile şi concertele la care am fost în intervalul 2003-2009.
Printre altele ar trebui să amintesc ediţiile Rock'n Iaşi Indoor din 2006, 2007 şi 2009 (Eluveitie şi Finntroll) şi ediţia Rock'n Iaşi Outdoor ediţia 2008 (Negură Bunget şi Korpiklaani au fost cap de afiş).
Heartrock Ediţia a III-a (ultima ţinută în Botoşani) din 2008 (Parricide a fost cap de afiş atunci).
Rockin' Transilvania Sibiu 2009 (Korpiklaani, In Extremo şi Destruction au fost cap de afiş).
Şi am mai fost şi la un Art Mania (unul din alea două când a fost My Dying Bride).
În rest, am mai văzut cu alte ocazii trupele: Europe, Uriah Heep, Blind Guardian, Scorpions, Deep Purple, Iron Maiden, Marduk, Shining,... şi multe altele.
Din păcate după 2009 situaţia financiară nu mi-a mai putut permite prezenţa constantă la concerte iar anul ăsta chiar am muşcat serios din masă că n-am putut ajunge la Ensiferum şi Children of Bodom precum şi la Scorpions din nou.
Eh... asta e. La anul'.
Cât despre ArtMania,... anul ăsta nu vine nimeni pe gustul meu.

Rock on!

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ediţia din anul 2010 a Tuborg Green Fest a fost prezentată de Sonisphere în urma unui parteneriat. Am făcut greşeala să merg pe data de 27 iunie (la luna amară,stone sour, anathema,alice in chains şi rammstein), în loc să merg la viţa de vie, anthrax, megadeth, slayer şi metallica.
Aş merge anul acesta la Kasabian şi Within Temptation pe data de 26 august.

| 985436982 a răspuns:

Apai, merg la Peninsula in august, e la vreo 30 de km de mine deci happy

| RockForever99 a răspuns:

Mai e si festivalul de muzica rock posada...