| MistarGoGu a întrebat:

Permis auto sau Licenta *( PPL ) Pilot Privat? Ce ai alege daca ai " sta bine pe portofel " si ar trebui sa te deplasezi des pe distante lungi in Romania? Avion mic sau masina?
Informativ cost PPL 8-10.000 €

3 răspunsuri:
| Lupică27 a răspuns:

Avion, cu cazanu merg toti fraierii.

| MistarGoGu explică (pentru Lupică27):

Cam asa. una e sa faca omul 22 din 26 la sala alta e sa învețe 7 materii *( 7 examene × 10 intrebari ) la PPL! Acolo mai trebuie o leaca de mate si fizica *( niste geografie si geometrie la partea de navigație ) + engleza la curs de radiocomunicatii! Carte neica ....carte!

| MistarGoGu explică:

Iau in calcul avocați, medici sau oameni de afaceri / artisti cu venit mult peste medie ( + 20.000 €/ luna ) si care au deplasări lunare peste 3000 Km in Romania sau tari vecine!