| anonim_4396 a întrebat:

"Personalitatea" voastră de pe TpU coincide cu cea din viața de zi cu zi? big grin

45 răspunsuri:
| Michaeel a răspuns:

Absolut deloc. Pe TPU sunt adesea sarcastic, glumeț si poate chiar și răutăcios dar în viata de zi cu zi sunt mult mai amabil, pozitiv și o persoana mult mai plăcută.

| StrongHeart a răspuns:

Inlocuieste "TPU" cu "internet" si raspunsul ramane acelasi pentru o mare parte din oameni.Nu,pe internet poti fi anonim, iti da libertatea sa spui ce gandesti fara sa fi judecat, sa spui lucruri care poate in realitate nu ai curaj sa le spui sau nu ai cui sa le spui.

| Catrice a răspuns:

Da, de ce? Ai fi vrut sa ieșim la o întâlnire?

| RAY a răspuns:

Nu ma exprim asa in viata reala ca pe internet

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

laughing Așa ca prietene, ar fi interesant...mai ales că suntem aproape.winking
Astăzi Mosotti a descoperit că sunt fată...și era foarte amuzat de chestia asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Și care ar fi diferența, Ray? happy

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu jignesc atat de des zdrentele ca pe discord laughing laughing internetul asta scoate draci din mine

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Îmblânzește fiara din tine... laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar prin amor nebun se rezolva laughing laughing

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah acum precis e in depresie... săracul.

Cum adică aproape?!

| Simpatic a răspuns:

Nu cred ca coincide la nimeni

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

De ce spui că ar fi în depresie?

Aproape...pentru că ai spus că ești din Bucovina.winking

| RKBlue a răspuns:

In viata reala sunt mai tacut, anxios si calm, uneori sarcastic si glumet.Totul intr-un mod cute happy
Pe TPU si pe internet, in general, sunt mai extrovertit, vorbaret si FOARTE sarcastic si uneori(fara sa vreau) mai rautacios.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai poate căuta si el un prieten, nu prietenă...
Hopa, gata ma mut.

| SG1995 a răspuns:

Well da, poate puțin cinic aici, din cauză roiului de idioți utili de pe site, dar da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

De ce te muuuți? Sunt inofensivă...sau pe acolo. big grin

| Mosotti a răspuns:

Da, eu sunt la fel peste tot, nu pot fi altul decat sunt, nicaieri.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

... Am plecaaaaaaaaaaat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu,in realitate sunt simpatica,

| Florin9Florin9 a răspuns:

Nu chiar, dar sub protecția anonimatului sunt așa cum aș vrea să pot fi în realitate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Florin9Florin9):

Dar poți fi așa și în realitate...mie personal mi-ai făcut o impresie bună prin răspunsurile de aici.

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea poți, aici cui nu-i convine ce zici te ignoră sau îți evaluează negativ răspunsul și gata, în realitate dacă zici unele lucruri prea sincer poți ajunge marginalizat chiar dacă ai dreptate.

Aici e super, nu există bariere, oameni sunt respectuoși majoritatea, poți scrie unui user din top 10 sau top 100 și sunt șanse 90% să-ți răspundă chiar dacă ești pe locul 100.000 în top, lumea nu are prejudecăți, în realitate nu te bagă în seamă mai nimeni,, mai înalt în grad "decât tine big grin

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Drimmero a răspuns:

Da, cu mentiunea ca in realitate sunt mult mai expresiv si vorbesc foarte repede.

| Celcestietot a răspuns:

Da, pe undeva pe acolo. De ce mă întrebi, nu îți place happy? A ta coincide?

| CodrutElian1990 a răspuns:

In anonimat iese la iveal adevaratul caracter al omului. Personalitatea se formeaza, caracterul nu. El doar se poate "cizela" in raport cu cei din jur.

| JicaContra a răspuns:

Bineinteles ca NU
si marea majoritate a "leilor" de aici sunt pisoiasi in viata reala
ceva de genul asta:
https://lh3.googleusercontent.com/......0cE-UTwxX-
https://media.ifunny.com/results/2012/12/19/a87nfzy7rs.jpg

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Evident. Asa si trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De obicei da, Reddit are ca regula principala sa fii exact cum esti in viata reala, m-am obisnuit ca acolo, am copilarit cu acea platforma... degeaba nu am nume real, tot ce fac in viata de zi cu zi, exact acel stil de vorbit etc. aplic si online. Atat singura chestia in plus online e ca pot posta opinii nepopulare sau chestii stiintifice (de multi nu vor sa le creada gen existenta covid) fara sa fiu linsat de primitivi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Spune-mi cum mă vezi prin prisma răspunsurilor mele și îți voi spune.winking