| anonim_4396 a întrebat:

E o diferenta mare dintre personalitatea voastra de pe TPU vs viata reala?

44 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

La fel, de fapt cred ca am mai putin rabdare pe internet decat in viata reala. In viata reala daca sunt in anumite situatii trebuie sa suport uneori, pe internet pur si simplu ignor.

| RAY a răspuns (pentru Emazio):

Vad ca cu mine ai rabdare destula laughing laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da.
In viata reala ignor mai multe chestii, si nu prea ma apuc sa contrazic prosti. Sunt mai politicos.
Aici nu tin cont de impresia pe care o las.

| RAY a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

O constrangere practic, aici facem ceea ce real nu facem, in viata reala comunici?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RAY):

Da, comunic foarte mult, lucrez cu oamenii. Dar nu ma apuc sa contrazic, ar fi o pierdere de timp.
Aici mi-e mai usor sa "trantesc" un teanc de argumente. In mediul real nu ma pasioneaza atat de tare schimbul asta de pareri, mai ales cu necunoscuti. Uneori chiar fac pe-a prostul, ca sa nu intru in discutii inutile.

| RAY a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Lucrezi in domeniul auto?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RAY):

In domeniul auto lucrez doar ocazional, in prezent.
Sunt angajat la un hotel.

| RAY a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Scuze de deranj

| Andreeush a răspuns:

Nu.

| RAY a răspuns (pentru Andreeush):

Esti o persoana care iti vede de treaba si raspunde la intrebari atat, respect

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Nu! Am aceleaș opinii, aceleaș gânduri...
Dar nu aceleaș întrebări! Dacă m-aș pune să întreb despre problemele mele, gândurile mele din „adolescență" și ceea ce mă interesează, thinking cred c-aș ieși din anonimatul ăsta care mi-a mai rămas.

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Serios,real esti asa?

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru RAY):

Sunt mai introvertită, sensibilă și enervantă. Când mă enervează cineva, dacă-l cunosc, mă apuc să-l fac să regrete sau mă retrag undeva și plâng gândindu-mă cum să acționez.De abia mă faci să vorbesc, dar după, de abia mai tac dacă mi-am dat seama că ești o persoană ok. A, și cred că sunt prea paranoică! De aia îmi târăsc mereu telefonul după mine cred.

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Te-ai certat vreodata cu cineva real?

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru RAY):

Da.
Cu o fată care mi-a spus că sunt idioată, aproape cu prima mea profesoară și o dată cu tata. Poate mi-am mai certat cu lume dar nu-mi amintesc acum, astea au fost mai „serioase".
Eu și tata mereu „ridicăm tonul", așa că cred că-i ceva normal. Sau nu? Dar așa-s toți moroșenii.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Dar tu ești la fel în viața reală?

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Gute frage, in unele privinte da, in alte privinte nu, m-a ajutat foarte mult meseria mea de pfa, astfel am parte de socializare

| Yurisa a răspuns:

Pe TPU pot parea agresiva uneori. In realitate sunt un mieluț timid sad

| Justme1997 a răspuns:

Da, aici spun ce gandesc, am curaj si sa ma contrazic. În viata reala tac melc, evit conflictele.

| RAY a răspuns (pentru Justme1997):

Deci e o diferenta intre tine de aici si tine din viata reala, sa ne imaginam ca ne facem niste impresi sau o relatie virtuala, practic ne-am insela

| Justme1997 a răspuns (pentru RAY):

Nu cred, practic tot eu sunt dar mai îndrăzneață, cum as dori sa fiu. Urasc cat de greu imi este sa vorbesc cu oamenii.

| RAY a răspuns (pentru Justme1997):

Prieteni nu ai? cu familia nu comunici?

| Justme1997 a răspuns (pentru RAY):

Presupun ca am vreo 3/4 prietene dar nu am prea vorbit in ultimul timp, de cand și-au gasit iubit. Vorbesc cu parintii dar nu pot sa le spun orice

| RAY a răspuns (pentru Justme1997):

De acord cu tine, dar ce simti cand vorbesti cu cineva?

| Justme1997 a răspuns (pentru RAY):

De obicei, discomfort. "ar fi trebuit sa spun asta? Am spus ceva gresit? Asta a sunat ciudat, sigur rade de mine."

| RAY a răspuns (pentru Justme1997):

Te inteleg, o frica, cei drept e si normal asta cu necunoscuti, dar cu cunoscuti simti la fel?

| Justme1997 a răspuns (pentru RAY):

De multe ori da, pana si cu prietenele fiindca avem idei foarte diferite si nu prea imi place sa ma exprim, las dupa ele. Nu vorbesc aproape deloc cu restul familiei in afara de parinti

| RAY a răspuns (pentru Justme1997):

Sincer nici prea are rost sa te contrazici cu alti,daca vezi ca gandesc diferit nu prea are rost sa iti pierzi timpul cu ei, vezi de persoane ca tine, daca nu gasesti asta e, mai bine decat sa iti pierzi timpul aiurea cu cine nu trebuie, dar la lucru nu comunici?

| Justme1997 a răspuns (pentru RAY):

Acum sunt noua intre 5 educatoare peste 30 de ani, nu prea am ce sa vorbesc cu ele. Nu am copii, bărbat, rețete etc.

| RAY a răspuns (pentru Justme1997):

Dar iti place? te descurci?

| Justme1997 a răspuns (pentru RAY):

Imi place, cred ca ma descurc, dar e cam dăunător sănătății jobul asta.

| RAY a răspuns (pentru Justme1997):

E stresant sau?

| Justme1997 a răspuns (pentru RAY):

Este, dar ma refer ca sunt tot timpul boli contagioase. Ma duc maine sa vad ce am.

| RAY a răspuns (pentru Justme1997):

Deja crezi ca ai o boala, pai ce simptome ai?

| Justme1997 a răspuns (pentru RAY):

Tusesc încontinuu de cam 1 saptamana, dureri de cap, de dinti. Nu mai am voce de la tuse, nici sa dorm nu pot.

| RAY a răspuns (pentru Justme1997):

De cat timp lucrezi acolo? copii erau bonavi? colegele tale?

| Justme1997 a răspuns (pentru RAY):

Jumate din copii bolnavi si 2 educatoare dar doar eu ma simt pe moarte. Poate nu am ceva vaccin de cand eram bebe idk

| RAY a răspuns (pentru Justme1997):

Sa vezi de suplimente cu zinc doza maxima si 5 fructe pe zi, spalate des cu sapun pe maini, poarta o masca pe gura, manusi dace e cazul, ca si tu acum poti transmite ceea ce e grav, vorbim de niste copii, daca faci astea rata scade cu 70% sa primesti o boala, dar de ce ai ales meseria asta?

Răspuns utilizator avertizat
| Justme1997 a răspuns (pentru RAY):

Mersi de sfaturi, o sa incerc happy nu cred ca pot sa port masca, sa nu speri copii. Parca ma simt mai bine azi, am avut o reactie urata la un sirop, cumva. Vreau sa lucrez cu copii, imi plac, am rabdare cu ei si parca si ei ma plac (unii). M-am dus la gradinita dupa ce am vazut ca la școală sa predau sigur nu ma bag.

| RAY a răspuns (pentru Justme1997):

Desigur ca iti place este normal, si tu la randul tau vei fi o mamica candva

| Justme1997 a răspuns (pentru RAY):

Ma îndoiesc, nici nu imi doresc prea tare. 70% din copii sunt draci, riscul e prea mare.

| acerr a răspuns:

Eu sunt aceeasi,
dar aici am vazut ca multa lume copieaza raspunsurile de pe google,pentru a raspunde corect si pentru medalie,consider ca ei fac din sitele asta o munca, haaha, ca vrea sa iese in evidenta prin raspunsuri clare, corecte si scrise impecabil, deci persoanele care copieza texte, nu se mai numesc oameni reali! sunt falsi

| andiceasu95 a răspuns:

Da una foarte mare, aicea sunt sincer si nu timid, iar in viata reala zici ca sunt o fantoma laughing