| anonim_4396 a întrebat:

"Personalitatea" voastră de pe TpU coincide cu cea din viața de zi cu zi? big grin

45 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

La inceput, nu tocmai.
Dar cu timpul da, coincide din ce in ce mai mult.
De la atata sinceritate pe TPU am inceput sa fiu la fel de sincer si in realitate.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Se pare că tot femeia îți decide soarta într-un final laughing. Aș putea zice că te vad inteligentă, drăguță și un om cu valori bune, iar pentru vârsta ta ești ok și pot spune că apreciez asta. Mi-ai ignorat mie odată un comentariu, dar măcar nu te-ai certat pe o anumită temă și anume religia. În rest, am văzut că înclinai spre evoluția personală, spre dezvoltarea acesteia, chiar și cu o ușoară creștere dar să fie constantă, te va ajuta în timp și probabil că se văd rezultatele încă de pe acum.

| Celcestietot a răspuns (pentru OldSoul):

Și crezi că TPU te-a ajutat în dezvoltarea personală sau a fost doar o piedică? Simți că devii ceea ce nu ai fost la început și se contopesc personalitățile, chiar daca nu este o prăpastie mare între ele?

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Esti un martian verde de acolo se trage

| GabiDumitrescu a răspuns:

In viata reala de multe ori ma autocenzurez. Degeaba ii spui prostului ca e prost, ca tot nu intelege... eventual iti mai si poarta pica dupa aia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Să vedem!
Inteligentă? Depinde ce înțelegi prin asta...inteligența este de mai multe tipuri. Dacă e vorba de cea emoțională, stau foarte prost la capitolul ăsta. big grin
Drăguță? Depinde. laughing straight face
Cu valori bune? Asta da, sunt cele creștine, deci da! happy
Da, urăsc să mă cert...
Cât despre evoluția personală, din nou, da, este foarte importantă pentru mine, deși nu se întâmplă mereu. laughing
Mulțumesc pentru apreciere!

Ca o completare, în viața reală sunt o persoană hiperemotivă și hipersensibilă, ceea ce aici nu știu cât se observă, mult mai rușinoasă când vine vorba de unele subiecte și mult mai "cu capul în nori". big grin A, și îmi place să glumesc, să fiu autoironică și să râd uneori singură la glumele mele. big grin

| OldSoul a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu as putea spune ca m-a ajutat in cine stie ce fel.
Pur si simplu TPU mi-a oferit oportunitatea de a-mi pune mintea la contributie uneori, si mi-a oferit o privire de ansamblu a modurilor in care gandesc alte persoane, astfel am invatat cum sa-mi exprim mai bine ideeile, si sa le inteleg gandirea atunci cand este cazul.
Tot odata, poate de multe ori a fost si o pierdere de timp, dar una cu folos, astfel incat acum sunt ceva mai selectiv cand vine vorba de a-mi oferi timpul/atentia.
Si nu se pune problema ca devin ceva ce nu am fost, ci mai mult evoluez, devin o varianta mai buna a mea, iar acesta cred ca este cursul firesc al lucrurilor.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot ce cuprinde inteligenta.
Draguta la caracter, ca doar nu te-am vazut niciodata.
Cu placere!

Răspuns utilizator avertizat
| CinevaAnonimă a răspuns:

Aproximativ. Aici de multe ori îmi exprim mai ușor ceea ce cred, dar reușesc acest lucru și în realitate. În viața de zi cu zi nu prea ofer detalii despre motivele pentru care fac anumite lucruri, ceea ce pot face aici. În realitate nu prea povestesc cuiva dacă am vreo problemă, ceea ce pot face mai ușor pe net (sigur, nu întotdeauna).

| Theo94 a răspuns:

Nu.

| Theo94 a răspuns (pentru SG1995):

Utili pentru cine?

| SG1995 a răspuns (pentru Theo94):

E o expresie.

| Onisim10 a răspuns:

Nu prea, deoarece cand stai in fata unui ecran, unde nu vezi figuri omenesti, vorbesti altfel, dar cand vezi fiinta omeneasca in fata, te exprimi altfel.

| Helper07 a răspuns:

Aici doar impartasim informatii unii altora, nu prea ne aratam personalitatea dar ceva cred ca tot ramane si as zice ca da, aproximativ aceeasi personalitate.