| bibitza a întrebat:

Pfff...am terminat de dat Bac-ul :X:X:X acum asteptam raspunsul final... voi la ce facultate vreti sa mergeti? si cei care sunt deja la o facultate doua trei... ce imi spuneti spune despre ea/ele? big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Felicitari ca ai reusit sa treci peste o etapa marcanta a vietii tale si bafta in continuare.
Cat priveste facultatea care vrei sa o urmezi, tu este cel care hotaraste ce vrea de la viata, esti propriul tau arbitru.
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Spiru Haret- Litere : romana -engleza mie nu mi-a placut matematica, si aici nu prea ai treaba cu ea (matematica)

| mircea a răspuns:

Felicitari. Acum cu facultatea... este mai greu. Depinde ce vrei de la viata, ca abilitati ai, ce-ti place sa faci... Eu am fost acum ceva ani la o facultate de instalatii pentru constructii, am absolvit si acum profesez pe santier pe bani adevarati si destul de multi. Si cand spus asta, sa intelegi ca este vorba de mult peste 7000 lei noi pe luna. Dar, este munca adevarata, nu caldurica si comoditate de birou. Deci, ce-ti doresti de la viata?

| bibitza explică:

Multumesc frumos legiuitoarea, dar prin cate am trecut... :-ss.stiu ca eu sunt singura stapana pe deciziile mele dar eu vroiam sa vad ce zic si cam pe la ce facultate sunt colegii mei de pe TPU :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitari alinu stiu! multa bafta in continuare!

| anca_2841 a răspuns:

Da. grea alegere eu de exemplu anul trecut dupa BAC m-am inscris la facultatea de geografie -o decizie foarte proasta-deoarece dupa un semestru m-am lasat nu era ceea ce credeam faceam fizica. chimie, masuratori de rauri etc in fine si m-am gandit ca de la anul cel mai bine ar fi sa dau la o facultate care ma reprezinta cel mai mult si anume psihologie, e f interesanta pe bune am citit cateva carti si cursuri si chiar mi-a placut, vezi spre ce ai inclinatie si ce iti place foarte mult sa faci trebuie sa existe ceva pupici si bafta!

| anonimouss a răspuns:

Eu o sa dau la drept, vreau sa ma fac avocattongue