| anonim_4396 a întrebat:

Plss ajutati`ma!laughing)
FISA DE LECTURA

Titlul operei si numele autorului: Insula misterioasa de Jules Verne
Informatii despre autor: nu conteaza...
Informatii despre textul citit:-volumul din care face parte
-anul si locul aparitiei
-tipul textului(fragment sau opera integrala)
Ce se povesteste(locul, timpul desfasurarii actiunii, personajele)

Cum se povesteste(moduri de expunere folosite, ritmul intamplarilor, particularitati ale textului:umorul, ironia )

Semnificatia generala a textului si parerea voastra despre acesta :

Multumescc:!
DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| CainePeVine a răspuns:

Off doamne cititi fratilor regulile scrise cu rosu putin mai sus inainte de a trimite intrebarea.Scrie clar "fara teme".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ajutama si pe mine