| R0R0 a întrebat:

Poartă cineva ochelari (de vedere, nu de soare )?
Cum e cu ei?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

E ok..eu m-am obisnuit cu ei..am niste rame destul de moderne..si consider ca in ziua de azi nu mai este o rusine sa porti ochelari. pana la urma sanatatea conteaza si e mai bine sa vezi foarte clar totul decat in ceata la tabla, la oamenii de la distanta, panourile departate, scrisul departat etc.

E okey.Mie imi place..Acum fara ochelari nu ma mai recunosclaughing
Port ochelari de 4 ani pentru miopie.

46 răspunsuri:
| dannys a răspuns:

Sa porti ochelari e o necesitate daca ai probleme cu ochii. Poate ca ca inceput o sa fie incomod dar cu timpul o sa te obisnuiesti cu ei.

| R0R0 explică (pentru dannys):

Inca nu ii am big grin
Dar ma gandeam cum e cu ei.

| Drimmero a răspuns:

Unii ii poarta pentru a se proteja de PC, dar in 99, 9999% ii poarta de nevoie, doarece au diverse probleme la ochi. Eu am purtat cu multi ani in urma dintr-o greseala a doctorului, e nasol sa-i porti!

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Banuiesc.
Cu cat de multi ani in urma ai purtat?

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Acum vreo 10-11 ani.

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Si tu ai 12! laughing
Te-am prins.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

De la varsta asta am stagnat, n-am mai continuat sa cresc in ani, sunt nascut pe 29 februarie, vine ziua mea acus', fac 13 ani, dupa atata timp de asteptare! Bwuahahahaha!

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Acum te scoti laughing laughing

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Fie cum crezi tu!

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Pe bune, acum.
Chiar te-ai nascut pe 29 februarie?

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Nu, doar glumeam, chiar nu-mi doream acest lucru!

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Si nici n-ai 12 ani.
Nu minti!

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Fireste ca n-am 12 ani, acum esti multumita?smug

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Foarte multumita! laughing

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Ala-i, asa te vreau!

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

laughing
Asa si sunt.winking

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Bwuahaha

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Dar tu 12 ani ai? Suntem de-o seama?

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Nu. Eu am 6. Sunt mai mica.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Am inteles, esti a 6-a, la anul ne pregatim amandoi pentru capacitate!

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Nu.
Serios,acum.
Tu chiar crezi ca sunt a 6-a?

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Eu doar glumesc, nu cred asta, de ce? Asa iti da tie senzatia?

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Nu stiu ce crezi daca nu imi spui.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Ti-am spus mai sus ca a fost doar o gluma.

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

OK.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Asa dupa mine, cred ca ai 17-18 ani, sper sa nu gresesc.

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Ai gresit. laughing
Ti-am zis ca nu suntem de-o seamă.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Ai mai mult?

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Mai putin.Am doar 15.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Multi inainte, pustoaico!

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

laughing
Mersi, si tie majorule!

| zurick a răspuns:

Heya. :>
Port ochelari de vedere de pe la 8-9 ani, iar acum am 16, deci sunt în măsură să-ți răspund.

Având în vedere că am o dioptrie destul de mărișoară, ochelarii îmi sunt indispensabili.E destul de ok să porți ochelari, singura chestie care nu-mi convine e faptul că aburesc când intru dintr-o zonă rece în una caldă.

Ai să vezi că după o perioadă se dau după fața ta și o să ți se pară ciudată fizionomia ta când îi dai jos.

Ăștia sunt ochelarii mei :
http://i.imgur.com/WbKfV74.jpg

| R0R0 explică (pentru zurick):

Frumosi ochelarii.

| Florentina9210 a răspuns:

Nu, nu am purtat! Si sper sa nu port vreodata. Sunt unele persoane cu ochelari care le sta fain iar altele destul de naspa.

| Idkidk a răspuns:

Nu port, dar ştiu oameni care poartă, şi ei spun că nu e chiar rău, când te obisnuiesti cu ei.

| PedoBarbie a răspuns:

Eu nu.

| Morrígu a răspuns:

Dureaza putin pana te obisnuiesti cu ei, dupa ce te obisnuiesti daca ii dai jos te simti parca dezbracat.

| R0R0 explică (pentru Morrígu):

happy
Atunci o sa ma mai gandesc.

| FrumusicaSufletista a răspuns:

Da,eu acum port ochelari, doar ca numai la calculator,la televizor și la tablă,. Prima data parcă eram în altă lume, pe altă planeta, dar acum m-am obișnuit cu ei, și este totul ok, și nu este tare incomod să îi porți în special dacă îți alegi un model drăguț și arați și fain cu ei :d

| NoFeelings a răspuns:

Hello.
1.pui niste intrebari foarte misto, chiar imi plac.
2.Eu am ochelari si e ok cu ei...