| anonim_4396 a întrebat:

Poate fi pedepsit un grup de persoane care au terminat facultatea, devenit parinti, au serviciu, prieteni, bani, calatoresc (etc) si continua sa se lege de o persoana care ea nu si-a facut aceste lucruri, iar ei o stiu de cand era copil si au reusit sa aiba pe ceilalti de partea lor sa-i distruga viitorul (de exemplu victima are un conflict personal cu o vecina mai mare care o batjocoreste si cele 2 nu se baga in seama, aceasta nefiind sigura daca este tatal vecinei cel pe langa care trece pe strada caci nu-l cunoaste prea bine, nu-l saluta si nici el nu zice nimic, dar apoi este foarte certata de tatal ei si incepe ditamai haosul cu "nebuna care nu cunoaste oameni si nu baga pe nimeni in seama" la care se mai implica si altii)?

3 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai poate fi pedepsit cu o bataie buna anonima, asta una.
Dar pe de alta parte si victima ce treaba are cu ce zic astia si vecina?
Sa isi vada de treaba ei si gata.

| VoidEternal a răspuns:

Doar infracțiunile se pedepsesc.

| blairelovesmusic a răspuns:

Nu cred, dar ar fi bine sa fie asa.