| liliacALB a întrebat:

Poate nu ar strica sa existe si un clasament in functie de utilitatea raspunsurilor, ce ziceti? Adica, cei ajutati sa dea o nota fiecarui raspuns primit, iar cel cu media cea mai mare pe ziua respectiva sa ocupe locul I. Mi se pare mai normal asa, decat sa ocupe primele pozitii unul / una care nu are ce face si raspunde, indiferent ce, dar el / ea raspunde, ca doar nu-l doar dor degetele pe tastatura, si are si timp destul, asa cum NU au toti.
Va rog sa ma iertati daca am ofensat pe cineva.
Toata stima

2 răspunsuri:
| BeardedSamurai a răspuns:

Salut, deja se verifica raspunsurile, acum nu stiu in ce masura se pot verifica toate, dar e o idee buna, imi place.
Sa ai o zi placuta!

| liliacALB explică (pentru BeardedSamurai):

Pai de verificat oricum stiu ca se verifica (adica sa nu cuprinda rezolvarea unei teme pentru scoala, sa nu contina limbaj vulgar, etc). Dar ideea era sa se solicite de la cel care pune intrebarea o nota pentru fiecare raspuns in parte. Cel care scrie raspunsuri pe parcursul unei zile va acumula mai multe note, iar media acestora va determina si locul in clasament. Aceasta este ideea mea. Cu alte cuvinte, clasamentul sa se faca din punct de vedere calitativ, si nu al numarului de raspunsuri (cantitativ)