| ValentinHere a întrebat:

Poker cu 2 carti.
Mana mea J si 10.
Mana adversar Q si 10.
Cărți pe tabla 7 8 9 10 J
Cine castiga?

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Tu câștigi experientahee hee

| Zuzu1991 a răspuns:

Tu NU ai nimic in mana!
ambele tale carti sunt deja pe tabla, cum pe tabla e deja chinta, e deja mai mare decat eventualele tale doua perechi

daca adversarul nu ar fi avut dama, atunci ar fi fost egalitate, si ar fi castigat cel care are cartea cea mai mare in mana, dar cu dama are o chinta mai mare decat aia de pe tabla SI are cartea cea mai mare (dama)

nici nu imi dau seama de ce ai dubii ca ai putea castiga?!?

| mastadont a răspuns:

Adversarul. Amândoi aveți straight în mână însă el are straightul mai mare, 8 9 10 j q față de tine care ai doar până la j.

| dinaprilie a răspuns:

Cel cu qinta la dama.

| IgnatVictor a răspuns:

Salut!
Tu ai quintă cu J (7, 8, 9, 10, J), el are quintă cu Q (8, 9, 10, J, Q). A lui este mai mare decât a ta.