| D3n15 a întrebat:

Cine castiga la Poker cu 2 carti daca unul are 2 K (in mana)si eu am unA-9 in mana si un 9 pe masa

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Castiga cel cu 2 K, tu ai numai 2 nouari, bineinteles daca urmatoarele carti nu te ajuta(sa mai intre un as ori un nouar). Numai bine!

1 răspuns:
| Poker-Blog.RO a răspuns:

Castiga cel care are K-K pentru ca are perechea mai mare in comparatie cu perechea de 9-9 pe care o ai tu.
S-ar pune problema daca el ar avea ca-9 si tu A-9: in cazul asta ai castiga tu pentru ca ai perechea de 9 cu o carte mai mare, adica asul.

Cel mai bine este sa citesti regulamentul de poker: http://www.poker-blog.ro/2009/08/regulament-poker-texas-holdem.html - iti urez succes in continuare si nu ezita sa mai pui intrebari despre poker.