| MissMurder5709 a întrebat:

Pot trimite o scrisoare daca nu stiu adresa completa? Adica stiu sectorul, strada, blocul, scara, dar nu stiu apartamentul. Se poate ca destinatarul sa o primeasca?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca scrii numele destinatarului complat si citet, factorul postal va introduce plicul in cutia postala corespunzatoare numarului de apartament.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
da poti trimite, doar daca o pui la cutia postala, cu adresa si numele destinatarului, daca o pui recomandata, ai putea intampina probleme...
O zi frumoasa sa aihappy