| Suntopisica a întrebat:

Poti deveni profesor de matematica daca nu stapanesti matematica 100%? Adica sa stii sa predai teoria si formulele si sa faci exercitii, dar sa nu stii chiar la perfectie?

5 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Nu, nu poti. Nu ar fi corect fata de copii.

Si ce te faci daca dai de unul super istet care o sa te incuie in fiecare ora cu intrebari la care nu stii raspunsul?

| RAY a răspuns:

Pisicicuto tu o sa inveti niste elevi, trebuie sa stii matematica bine, incat sa poti explica si elevilor tai

| LoveSleep a răspuns:

Dacă stăpânești matematica 100% o să ai un Nobel. Sau mai multe. Dacă nu, ești prof de mate.

| tupu13 a răspuns:

Da numa ca te faci de ****

| POLINOM a răspuns:

Da dar de clase mici gen 1-4 (5-8 sau mai sus nu ai sanse finca e foarte greu)