| KeepOut a întrebat:

Poveste lunga:
Azi mi-am pierdut orarul si am uitat cam religie si am uitat sa invat si am chiulit findca data trecuta nu am invatat, profeoara a intrebat la inceputul orei absenti si nimeni nu observase ca am plecat si tot i colegi au zis ca nu e nici un absent. Aici devine povestea interesanta. Profesoara s-a suparat si i-a zis sefului clasei sa ii transmita doamnei diriginte ce s-a intamplat iar seful clasei este un prieten foarte bun si nu vreau sa il bag la belele si luni, tata vrea sa se duca la scoala.

Ce sa fac sa nu afle tata? (stiu ca nu este categoria corecta, scuze)

1 răspuns:
| Elly213 a răspuns:

Explica-i tatalui tau.Cred ca iese mai rau daca nu ii vei spune.Si cere-ti iertare si profesoarei.Nu-ti baga prietenul in probleme.Si daca seful clasei ar trebui sa spuna ce s-a intamplat nu intra in belele.Intra daca te-ar acoperi.Dar cred ca tatal tau art trebui sa stie din gura ta ce s-a intamplat.

Succes!