| Doηηa a întrebat:

Preferați bradul artificial sau cel natural?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Bradul natural induce mai pregnant spiritul Crăciunului şi al sărbătorilor de iarnă însă puţini îl mai preferă. De exemplu, îmi amintesc că atunci când eram mai mică, părinţii mei luau mereu brad natural dar într-un an au hotărât să ia unul artificial, să nu mai facă atât de multă mizerie. Avantajul este că cel natural are crenguţele mai dese şi îl ai cel puţin 3-4 ani, în timp ce bradul natural se scutură zilnic şi îl ai numai un an.

Sărbători fericite!

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îl prefer pe cel artificial!
Pa, pa.

| TheBestAndreea98 a răspuns:

Bradul natural desi poate cel artificial iti ai an de an happy

| OnuOnulică a răspuns:

Buna
Eu prefer pe cel natural.
Dar in ziua de azi cel artificial e mai folosit din pacate.

| Adrianetc a răspuns (pentru OnuOnulică):

Pai cel artiificial se poate folosii ide mai multe ori, care mai putina miizerie si este maii eco, brazii sunt taiati aiurea doar pentru un sezon. Ce preferi: sa ai plastic in casa si sa respiri aer curat sau sa ai un brad in casa si sa respiri plastic?

| LTAA a răspuns:

Eu prefer bradul artificial, deoarece la cate paduri se taie, avem nevoie de brazi!

| SasNetRomania a răspuns:

Natural, ca il iau moca
ai un miros placut, ai un aspect mai deosebit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il prefer pe cel artificial deoarece este mult mai ieftin comparativ cu unul natural. Si il folosesti pana si 4-5-6 ani si arata la fel de bine ca prima oara cand l-ai montat.

O zi frumoasa iti doresc!

| AlexandraPrincess a răspuns:

Natural

| Allesya1097 a răspuns:

Prefer bradul artificial!
Tu ce preferi?

| FIORI a răspuns:

Natural, chiar daca e mai mic, sau face mizerie... Face o alta atmosfera in casa. Am si artificial, dar prefer sa il tin deoparte daca pot lua unul natural.

| BeatriceNagy a răspuns:

Sincera sa fiu, prefer bradul natural, deoarece are o aroma deosebita si transmite atmosfera aia fericita si pasnica de Craciun, si transmite faptul ca aceasta "traditie" a bradului nu se schimba niciodata, si se poate confunda cu vremuri apuse. In schimb, cel artificial este mai simplu si are crengute mai dese. Nu ii cad "aschiile" si intr-un fel este mai avantajos si la pret, deoarece, daca faci un calcul pe cativa ani, in care cumperi (in fiecare an ) un brad natural, iesi la un pret mai mare decat daca cumperi odata un brad artificial, pe care nu trebuie sa il mai schimbi in fiecare an.

| 3333333 a răspuns:

Buna. Il prefer pe cel artificial, deoarece anul trecut am avut natural si s-a uscat, "acele" lui au inceput sa cada din cauza caldurii.

| shaka a răspuns:

Natural sincer